У Львові в театрі імені Марії Заньковецької відбулися урочистості з нагоди 200-річчя середньої загальноосвітньої школи № 10 міста Львова імені святої Марії Магдалени з польською мовою навчання.

Зазначимо, що цей, найстаріший у місті, середній загальноосвітній навчальний заклад під початковою назвою «Тривіальна школа ім. св. Магдалени» був заснований у Львові на початку ХІХ століття. Всі ці роки заклад працював і працює як школа з польською мовою навчання. У 1946-му  вона отримала назву – Львівська загальноосвітня школа № 10, але 27 червня 2013 року, підтримуючи звернення громади, Львівська міськрада  прийняла ухвалу  щодо присвоєння середній загальноосвітній школі № 10 м. Львова імені святої Марії Магдалени. Відтак школа сьогодні на практиці реалізує право польської національної меншини на навчання рідною мовою, збереження і культивування національних традицій.

Колектив школи та всіх присутніх зі святом привітав міський голова Львова Андрій Садовий:  «Ця школа є особливою – тут атмосфера по-справжньому родинна. Це спільне свято і для школи, і для міста. Вона сильна традиціями і великою кількістю мудрих, талановитих людей, які розпочали в ній свій шлях у доросле життя. Дай Боже довгих років, хорошої праці, щоб ця школа породила нових лауреатів Нобеля, щоб виховала багато шанованих людей міста, світу, щоб ми завжди ними пишались.
Ми вас цінуємо, любимо і поважаємо».

 

А за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток освіти у місті Львові та з нагоди 200-річчя від заснування школи ім. св. Марії Магдалени, мерія  відзначила подяками низку її працівників.  Також на преміювання всіх працівників закладу в розмірі посадового окладу  міська влада виділила додаткові кошти –  майже 104 тис. грн. Окрім того, відзнакою «Золотий герб міста Львова» було нагороджено й директора школи – Марту Маркуніну.

 

Сьогодні у школі навчаються 282 учні, якими опікуються  32 педагогічні працівники. Слід зауважити й те, що Львівська СЗШ № 10 ім. св. Марії Магдалени виконує роль своєрідного методичного осередку з обміну досвідом викладання польської мови та навчання польською мовою в закладах освіти Галичини (розробка планування, допомога методичними матеріалами, консультації вчителів, студентська практика). А п’ятеро її вчителів є ще й авторами підручників польської мови для 1 – 11 класів, троє –  авторами методичних програм. На базі школи щорічно проходять навчально-методичні семінари, організовані Методичним центром вивчення польської мови в м. Дрогобичі та   Генеральним Консульством РП у Львові. Як правило, згодом випускники школи  продовжують навчання у вищих навчальних закладах Польщі.

Ігор Галущак, Львів

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *