“Технологічна освіта  в інформаційно-освітньому просторі” – такою була тема   всеукраїнського інформаційно-методичного  семінару, що днями відбувся на базі педагогічного коледжі міста Лисичанська Луганської області.  

Спершу його учасники ознайомилися з тематичною виставкою “Майбутньому України присвячуємо нашу творчість”. Тут були презентовані декоративно-прикладні роботи викладачів та студентів коледжу.

На пленарному засіданні вчителі з різних областей України обмінювались досвідом і безпосередньо серед присутніх, і в режимі Skype-конференції. Зокрема про свої напрацювання розповіли педагоги-новатори з Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ), Донбаського та Бердянського державних педагогічних університетів,  Бродівського  педагогічного коледжу тощо.  Йшлося про інноваційні технології, що  зараз упроваджуються в процес підготовки майбутніх фахівців. Основою тут став Державний стандарт освітньої галузі “Технологія”.

Але його застосування багато в чому залежить від матеріально-технічної бази навчальних закладів. Про те, як це враховується в Лисичанську, розповіли  представники  циклової комісії з  викладання загальнотехнічних дисциплін коледжу. Особливо корисним для колег було ознайомлення з функціонуванням  віртуальної платформи  викладання навчального курсу. Вона активізує використання авторських електронних посібників, контролювальних програм, комунікацію між викладачами та студентами, дистанційне навчання.

Загальну зацікавленість викликала практика проведення  воркшкіл  (колективних навчальних закладів). Викладачі колежу провели для учасників семінару показові заняття в такій школі. А студенти спеціальності “Технологічна освіта” продемонстрували власну роботу за проектом “Конструювання виробів  в умовах шкільних майстерень у процесі вивчення  варіативного модуля”.

Запросили до семінару й школярів Лисичанська та інших міст і районів області. Вони  під керівництвом своїх учителів презентували проекти, які виконали під час конкурсу з виготовлення зразків столярних, слюсарних виробів, іграшок і макетів.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *