У Роздільському дитячому будинку-інтернаті, що на Львівщині, мешкають 78 підлітків віком 6 – 18 років з особливими потребами. Серед його вихованців є й сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з малозабезпечених і соціально проблемних сімей. Вихованці дитбудинку переважно мають помірну, або глибоку розумову відсталість, психічні розлади. Проте більшість вихованців може самостійно пересуватись і обслуговувати себе.

Тож небайдужі до їхнього майбутнього волонтери просять допомогти здійснити мрію дітей-інвалідів із цього будинку-інтернату про теплу, затишну, креативну та сучасну творчу майстерню.

розділ

За словами представників благодійної організації «Українська благодійницька мережа», якщо вдасться зібрати навіть невелику суму, її буде достатньо, щоб закупити матеріали, необхідні для «косметичного» ремонту майстерні, про яку просить дитбудинок, а якщо більшу суму – то вдасться оплатити повноцінний ремонт. Адже хлопці, які мешкають у дитбудинку, хочуть працювати і розвиватись, займаючись творчістю, незалежно від пори року. А приміщення, в якому педагоги проводять заняття з вихованцями, потребує ремонту. Основною проблемою є вікна і двері, через які приміщення охолоджується швидше, ніж батареї його зігрівають, тому взимку тут неможливо працювати з дітьми. Також є певні проблеми з підлогою: основа прогнила, в багатьох місцях вона просідає –  треба її міняти.

Один із педагогів дитбудинку розповідає: «Маємо приміщення, але не маємо належних умов для роботи взимку. Вікна тут старенькі, час бере своє. Двері – “самопал”, пригадую, в мене колись такі в стодолі стояли. Потреба в “столярці” гостра, оскільки  всі шпари поролоном не заткнеш. Шукаємо кошти для закупівлі нормальних металопластикових конструкцій, які довго служили б. Також хочеться зробити косметичний ремонт. Одним словом, потрібна ваша допомога. Хто вікном, хто мішком із шпаклівкою, хто грошима. Наші діти щиро за то подякують».

Варто також наголосити, що розвивальна терапія є життєво необхідною в соціальних дитбудинках для неповносправних сиріт. Також дітям потрібні: бісер; нитки для вишивання; нитки для ткання; кольоровий картон; пазли (бажано більших розмірів); розмальовки та кольорові олівці; м’ячі футбольні; м’ячі ігрові (неважкі, можна менших розмірів, типу волейбольних або гандбольних за розміром); ракетки для бадмінтону або ракетки-тарілки з м’ячиками на шнурках; самокати (можна вживані); альбоми для малювання або папір формату А4; пластилін (новішого зразка, якісний).

Цей нібито дріб’язок допоможе дітям розвиватись, і в наших силах допомогти в  цьому вихованцям інтернату.

Ігор Галущак, Львів

Якщо ви прагнете допомогти дітям з особливими потребами реалізувати своє право на гармонійний розвиток, звертайтесь за адресою: 
вул. Б. Хмельницького, 1

с. Розділ
Миколаївського району
Львівської обл., 81650.

Контактні особи інтернату: Корда Роман Степанович, Корецький Ярослав Васильович

Або можете запропонувати свою допомогу телефоном:  
(03241) 5-30-56, 6-42-29; (067) 266-24-26  E-mail: dityachy.budinok@yandex.ua 

Куратор волонтерської групи: Роман Болейчук.
тел.: 063 931 51 72;  
e-mail: ubm@ubm.org.ua, roman.boleychuk@gmail.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *