Державна санітарно-епідеміологічна служба України повідомляє про спалах інфекційних хвороб (гостра токсикоінфекція) серед дітей, які харчувалися  в їдальні загальноосвітньої школи № 2, м. Бурштин Івано-Франківської області. Унаслідок захворювання постраждало 9 осіб – 8 дітей до 15 років та один дорослий.

Усіх постраждалих із попереднім діагнозом «гостра токсикоінфекція» було госпіталізовано до Бурштинської центральної міської лікарні. Медична допомога надається в необхідному обсязі. Із анамнезу встановлено, що всі захворілі 21-22 квітня харчувалися в шкільній їдальні – їли булочки, рис, сардельки, буряк, пили чай.

Зважаючи на різний час виникнення симптомів, епідрозслідування цих випадків захворювання триває. Щоб встановити причини виникнення спалаху та ліквідувати його, працівники Держсанепідслужби провели санітарно-епідеміологічне обстеження в осередку захворювання. Для лабораторних досліджень відібрано 7 проб харчових продуктів, 20 змивів, 5 проб питної води, обстежено 3 декретованих працівників, результати в роботі.

В осередках захворювань проведено заключну дезінфекцію, за контактними встановлено медичне спостереження.

Також серед школярів Конотопської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Сумської області зареєстровано випадки захворювань на гостру кишкову інфекцію. Усього постраждало 6 дітей, яких із попереднім діагнозом «харчове отруєння невстановленої етіології» було госпіталізовано до КЗ «Конотопська центральна районна лікарня ім. акад. Давидова». У всіх дітей відзначались біль у животі, нудота, блювання.

Під час епідеміологічного обстеження відібрано 5 готових страв, 40 змивів на санітарно-показову мікрофлору, 20 змивів на патогенний стафілокок, 10 змивів на сальмонельоз і 2 проби питної води. Також проведено обстеження 110 людей. Дослідження тривають.

В осередку діти оглянуті лікарями-педіатрами на наявність скарг із боку шлунково-кишкового тракту. За місцем проживання контактних осіб встановлено активний нагляд та медичне спостереження. У приміщеннях закладу, на харчоблоках і в буфетних проведено заключну дезінфекцію, впроваджено посилену поточну дезінфекцію за режимом кишкових інфекцій. Проводяться індивідуальні та групові бесіди з батьками, вчителями, працівниками школи з профілактики кишкових інфекцій, зокрема і при подвірних обходах.

Про випадки захворювань на гостру кишкову інфекцію серед школярів Конотопської загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 7 повідомлено Конотопську місцеву прокуратуру. Проведення комплексу протиепідемічних і профілактичних заходів триває.

Інформує прес-служба Державної СЕС України