Про Конституцію США та шляхи подолання корупції в цій країні розповідав студентам юридичного факультету Запорізького національного університету Кеннет Бернхард (Kenneth Bernhard), старший радник юридичної фірми «Коен та Вульф» у м. Бриджпорт (штат Коннектикут, США). Протягом тижня він викладав в українській столиці, а потім відвідав із лекцією Запорізький національний університет. Візит відбувся в рамках академічної програми Центру міжнародних правових досліджень (м. Зальцбург, Австрія).

Кеннет Бернхард навчався в Єльському університеті та школі права університету Нью-Йорк, спеціалізується на муніципальному, корпоративному праві, праві нерухомості, а також питаннях апеляційного оскарження. Має великий досвід роботи на муніципальних посадах у різних містах штату Коннектикут, працював членом ради штату з моніторингу правосуддя.

Із 2013 року він щорічно входить до списку кращих юристів у США за версією видання Best Lawyers in America. Має великий досвід викладання юридичних дисциплін. Під час проходження військової служби в юридичному департаменті Армії США викладав конституційне та кримінальне право у військовій академії Вест-Пойнт (штат Нью-Йорк), також читав лекції в навчальних закладах Болгарії, Хорватії, Польщі, Росії, Латвії, Угорщини та Монголії.

1535c5b3-a8b8-489a-a461-acfcb6693814

Майбутнім правникам американський гість розповів про державний устрій Сполучених Штатів Америки та роботу мерій штату Коннектикут. Аудиторію зацікавила інформація, що в меріях заробітну плату отримує лише мер, інші працівники виконують свою роботу на волонтерських засадах. Кеннет Бернхард зазначив, що ця інформація обурила російських слухачів його лекцій, які запитували його, чому люди погоджуються працювати безкоштовно та чому уряд це дозволяє. Американського юриста такий підхід дуже здивував, адже, за його словами, держава – це і є люди, а в США поширена практика робити свій внесок на благо держави.

Інший блок лекції стосувався питань корупції. «Корупція існує всюди, і в Сполучених Штатах також, але є дві речі, які допомагають нам з нею боротися. По-перше, це доступ громадян до інформації. Кожна людина може вимагати доступ до будь-якого документа, включаючи перелік поштових адрес, із ким листується посадовець, або чеки, де зафіксовані його витрати. Також будь-який громадянин має право бути присутнім на різноманітних зустрічах і засіданнях органів муніципалітету та ставити запитання посадовцям. По-друге, у нас є Етичний кодекс, що регулює припустиму або неприпустиму поведінку державних службовців. Порушення кодексу відстежують представники Комісії з етики», – розповів американський фахівець.

Найкращий спосіб запобігання корупції, за словами Кеннета Бернхарда, – це віра суспільства в закон. «Людям, які його порушують, має бути дуже соромно. В Америці також порушують закони, але якщо тебе спіймають, то відчуватимеш осуд із боку близьких та оточення», – зазначив юрист.

Наприкінці своєї лекції гість ЗНУ зазначив, що для зміни ставлення суспільства до законів потрібний великий проміжок часу, зокрема повинно вирости нове покоління. Але саме молодь є рушійною силою в цій справі.
Після завершення лекції для Кеннета Бернхарда провели екскурсію юридичним факультетом та обговорили можливі напрями співпраці.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *