Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей під час зустрічі з представниками іноземних країн та міжнародних організацій у посольстві Чеської Республіки в Україні презентував реформу нової української школи.

«Нова українська школа повинна мати новий зміст, нові програми і добре підготовленого вчителя», – наголосив Павло Хобзей. Також він  зазначив, що середня школа потребує кардинальних якісних змін, а термін навчання 12 років у школі – це лише одна з багатьох складових реформи середньої школи. Насамперед треба розробити нові стандарти середньої освіти та нові шкільні програми на основі компетентісного підходу, що готуватимуть дитину до життя в сучасних умовах. Міністерство сьогодні створює робочі групи з розробки навчальних програм і працюватиме в цьому напрямі за підтримки міжнародних партнерів.

hobzejЗа словами Павла Хобзея, реформа загальної середньої освіти відбуватиметься  в рамках децентралізації влади. Саме на місцях вирішують, якою буде мережа шкіл у регіоні. Заступник міністра вважає, що для успішної реалізації реформи необхідно створити систему ефективної взаємодії між місцевою владою, громадами і міністерством, яка ґрунтуватиметься насамперед на довірі.

Органи місцевого самоврядування вирішуватимуть, де створювати опорні школи, здійснюватимуть розподіл коштів освітньої субвенції та власних доходів між школами, призначатимуть директорів шкіл, вирішуватимуть питання матеріально-технічного оснащення.

В опорних школах навчатимуться учні основної та старшої школи. Молодші учні  відвідуватимуть школу за місцем проживання. Підвезення старших учнів і вчителів до навчальних закладів шкільними автобусами забезпечуватиме місцева влада. Старша школа функціонуватиме як академічний ліцей або професійний коледж. За результатами тестування діти самостійно обиратимуть, де їм навчатися після закінчення базової школи – чи продовжити навчання в академічному ліцеї, чи піти до професійного коледжу і разом із загальною середньою освітою здобути додатково професію.

Як повідомив Павло Хобзей, сьогодні в областях триває конкурс на кращу опорну школу. Міністерство розробило та надіслало до обласних органів управління освітою критерії та рекомендації щодо проведення цього конкурсу. Для проведення конкурсу на найкращий проект опорної школи уряд виділив місцевим органам влади 200 мільйонів гривень.

Наразі визначено 67 переможців на кращу опорну школу в 11 областях. До початку нового навчального року в Україні планується створити 100 опорних шкіл.

Інформує прес-центр Міністерства освіти  і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *