У рамках відзначення 30-річчя аварії на Чорнобильській АЕС у Житомирі 26 квітня   провели мітинг скорботи біля пам’ятного знака «Чорна біль», під час якого вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Участь у цьому заході взяли ректор Житомирського державного технологічного університету Віктор Євдокимов та голова профкому студентів і аспірантів Владислав Савіцький.  Разом із представниками влади, громади, колективів установ та підприємств міста, офіційною делегацією Японії і школярами, вони поклали квіти до пам’ятного знака «Чорна біль».

Відомо, що на гасіння пожежі після аварії на атомному реакторі з Житомирщини було відправлено сформований загін із 289 вогнеборців, 107 із яких до чергової річниці аварії не дожили.

«Саме цим людям і тисячам іншим ми завдячуємо тим, що можемо сьогодні жити в нашій країні. Вони відвернули екологічне лихо від України і від усього світу, – зазначив Віктор Євдокимов. – Їхній подвиг важко переоцінити, і людство у боргу перед кожним із тих, хто віддав своє здоров’я і життя за наш порятунок. Сьогодні ми вже знаємо багато інформації про Чорнобильську трагедію,  деякі висновки зроблені, але той факт, що  ліквідатори у перші хвилини після аварії самовіддано пішли у бій з невидимим ворогом, щоб не допустити катастрофи більших масштабів, розуміючи, що звідти, може, і не повернуться, залишається беззаперечним. Ми маємо пам’ятати, поважати кожного та згадувати їх не лише в чергову річницю аварії».

Прес-служба Житомирського державного
технологічного  університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу