Відповідно до меморандуму про співпрацю у сфері дошкільної освіти між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Aflatoun International» (Нідерланди), в дошкільних навчальних закладах міста з нового 2016-2017 навчального року в навчально-виховний процес упроваджуватимуть основи соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.01.2016 року № 46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку» визначено перелік дошкільних навчальних закладів, у яких буде упроваджено основи соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку: 81 заклад у 16 регіонах.

У місті Києві в 7 районах педагогічні колективи 9 дошкільних навчальних закладів виявили бажання долучитися до навчання дітей дошкільного віку основ соціальної і фінансової грамотності:

  • ДНЗ № 495 Шевченківського району;
  • ДНЗ № 613 Оболонського району;
  • ДНЗ № 486 Подільського району;
  • ДНЗ № 149 Дарницького району;
  • ДНЗ № 696 Дарницького району;
  • ДНЗ № 61 Голосіївського району;
  • ДНЗ № 424 Печерського району;
  • ДНЗ № 653 Печерського району;
  • ДНЗ № 736 «Мрія» ДП «Антонов» Святошинського району.

Діти дізнаватимуться про права людини, набуватимуть навичок і досвіду, що пов’язані з фінансами та підприємництвом, вчитимуться проявляти ініціативу, бути більш впевненими в собі.

Дошкільнята братимуть участь у різних проектах: заощаджуватимуть кошти, організовуватимуть невеликі соціальні та фінансові проекти, метою яких буде поліпшення їхнього власного життя, а також життя їхніх родин, будинку, вулиці, міста.

114 країн працюють за програмою «Афлатот», що спрямована на розвиток самосвідомості, підприємницького духу, дбайливого поводження з природними ресурсами.

В Україні з 2005 року в 50 дошкільних навчальних закладах міста Вінниці та в 31 закладі Вінницької області впроваджується програма «Афлатот».

Наразі педагогічні колективи вищезазначених закладів вивчають програму соціальної і фінансової освіти для дітей-дошкільнят віком від 3-7 років «Афлатот», визначаються з кількістю груп, в яких буде впроваджуватись програма, та педагогами, які працюватимуть над проектом.

22 квітня на базі дошкільного навчального закладу № 736 «Мрія» ДП «Антонов» Святошинського району було проведено семінар-тренінг для вихователів, вихователів-методистів і керівників дошкільних закладів з основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку від 3-7 років «Афлатот».

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки КМДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *