27 квітня в Технологічному університеті презентували Українсько-Туркменський  культурно-освітній центр. На відкриття Центру завітав Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди  Аманмурадов і  наголосив, що Україна і Туркменістан свою співпрацю у сфері освіти розпочали в 2001 році. Обидві сторони визнають дипломи і наукові ступені вищих навчальних закладів одна одної. 

На навчання до Житомирського державного технологічного університету студенти з Туркменістану почали приїздити з 2005 року, відтоді щорічно їх кількість збільшується. За словами заступника керівника Центру Олександра Прилипка, нині в ЖДТУ на факультеті інженерної механіки навчаються 6 студентів із Туркменістану. Вони дисципліновані, беруть участь у різноманітних культурних і соціальних заходах, акціях, а, повернувшись додому, допомагають розвивати машинобудування, ІТ-сферу, займаються екологічними проектами, гірництвом тощо.

Читайте також: Проблеми людей з аутизмом обговорили на семінарі в Запорізькому національному університеті

Звертаючись до студентів із Туркменістану Аманмурадов Нурберди попросив їх бути розумними, розважливими, вивчати культуру і традиції України, іноземні мови, заводити друзів та запрошувати їх на гостини до своєї країни.

«Україна приймає вас, і ви маєте поводитись тут як гості, –  наголосив Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов. – Туркменістан і Україна дружать і налагоджують співпрацю у різних сферах. Нам приємно, що в Житомирському технологічному центрі нашим студентам створюють усі умови для навчання та розвитку. Вони повертаються першокласними фахівцями, а за рівнем знань не поступаються випускникам європейських вишів. Українсько-Туркменський  культурно-освітній центр – це перший такий заклад у вашому регіоні і другий в Україні. Переконаний, що  його поява сприятиме зміцненню зв’язків і співпраці ЖДТУ з навчальними закладами Туркменістану. Наші студенти, маючи такий центр, вкладатимуть у нього свою любов, енергію та розповідатимуть друзям про Туркменістан ще детальніше».

Олександр Прилипко зауважив, що центр обладнали у звичайній аудиторії, там проходитимуть пари у студентів. Вони зможуть дізнатися більше про Туркменістан, ознайомитися із символікою та атрибутами держави, її видатними особливостями і навіть туристичною картою.

Очолив  Українсько-Туркменський  культурно-освітній центр у ЖДТУ завідувач кафедри комп’ютерної інженерії Ата Овезгельдиєв, секретар центру – студент 4 курсу Мердан Гурдов. До речі, хлопця також відзначили подякою від технологічного університету за активну участь у проектах і житті ВНЗ.

Ректор Житомирського державного університету Віктор Євдокимов наголосив, що приїзд Надзвичайного і Повноважного посла Туркменістану в Україні  Нурберди Аманмурадовича Аманмурадова – це велика честь для навчального закладу. І запевнив, що у ЖДТУ й надалі радо прийматимуть студентів із Туркменістану, допомагатимуть їм обрати бажану спеціальність, мову викладання.

Нагадаємо, що  в Житомирському державному технологічному університеті вже рік працює Центр Українсько-Азербайджанської співпраці у сфері освіти, науки та культури, а днями у цьому ВНЗ з’явився Чеський центр освіти і культури ім. Вацлава Длоугі.

Прес-служба Житомирського державного
технологічного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *