27 квітня 2016 року в конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка в рамках Спільного Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” презентували університетський Ресурсний центр зі сталого розвитку.

Метою діяльності центру є активізація науково-дослідної діяльності університету та сприяння реалізації міжнародних програм зі сталого регіонального розвитку.

На відкритті та презентації центру були присутні представники ПРООН — спеціаліст із моніторингу та зв’язків із громадськістю Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Світлана Слабінська та координатор проекту ЄС і ПРООН у Житомирській області «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Георгій Федорук. Від ЖДУ імені Івана Франка – ректор Петро Саух, проректор із навчальної роботи Лариса Янович, координатор Ресурсного центру ЖДУ, завідувач кафедри менеджменту і адміністрування Ольга Карпюк, викладачі та студенти.

“Відкриття такого центру нарешті дасть змогу університету посісти належне місце в мережі ресурсних центрів зі сталого розвитку ПРООН, що працюють задля розвитку інститутів громадського суспільства в різних містах України”, – коментує ректор ЖДУ Петро Саух.

Під час проведення заходу були представлені проекти Програми розвитку ООН, показано роботу ЖДУ імені Івана Франка з міжнародними програмами та проектами, обговорені питання розвитку місцевої громади, сталого розвитку Житомирського регіону, можливість співпраці університету з ПРООН, представниками влади, бізнесу, а також представлений план роботи Ресурсного центру зі сталого розвитку на 2016 рік.

Ресурсний центр створює майданчик для співпраці університету з громадськими організаціями, бізнесом та місцевими органами влади в галузі забезпечення реалізації принципів сталого розвитку в різних сферах життєдіяльності українського суспільства в період критичного реформування. Плідна співпраця залучених сторін передбачає впровадження результатів значної кількості наукових досліджень у галузі сталого розвитку, що реалізуються.

Просвітницьку діяльність Центру заплановано здійснювати шляхом реалізації проектів та проведення тренінгів, семінарів та інших просвітницьких заходів щодо розвитку соціальної, економічної і структурної перебудови регіону. Маючи на увазі провідну роль студентства у майбутньому впровадженні принципів сталого розвитку, в Центрі планується забезпечити участь студентів у конкурсах наукових праць і конференціях з проблематики сталого розвитку, організацію та проведення конференцій, круглих столів, навчальних і навчально-методичних семінарів та інших форм організації науково-дослідної роботи з проблематики сталого розвитку.

Центр відкритий до співробітництва також із сторонніми неурядовими організаціями в аспекті консультування щодо розробки проектів на отримання міжнародного фінансування, організаційної та методичної допомоги у здійсненні заходів із реалізації регіональних та інших цільових програм.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *