Нещодавно був укладений договір «Про співробітництво в галузях освіти, науки та культури» між Запорізьким національним університетом та Азербайджанським університетом архітектури та будівництва (м. Баку). Його підписали ректори двох вишів: професори Микола Фролов і Гюльчохра Мамедова.

Згідно з документом, науковці обох ВНЗ братимуть участь у спільних математичних дослідженнях у галузі механіки деформівного твердого тіла, здійснюватиметься підготовка фахівців цієї галузі, відбуватиметься академічний обмін викладачами. Викладачі читатимуть лекційні курси на базі обох університетів, йдеться також про навчання та практику студентів.

Коментуючи цей важливий етап розвитку міжнародної співпраці Запорізького національного університету, декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк зазначив: «Дружні стосунки з науковцями Азербайджанського університету архітектури та будівництва тривають вже не один рік. З огляду на напрям спеціалізації цього вишу, його представники виявляють неабиякий інтерес до досліджень наших математиків у галузі механіки деформівного твердого тіла. Так, постійними учасниками щорічних наукових конференцій, які проводить наш факультет, є завідувач кафедри вищої математики Азербайджанського університету архітектури та будівництва, професор Фуад Латіфов і професор кафедри теоретичної та будівельної механіки цього вишу, професор Раміз Іскандеров.

Саме вони й виступили ініціаторами ідеї про співробітництво, що була реалізована в договорі».

Завідувач кафедри прикладної математики і механіки, керівник багатьох проектів, які реалізовуються на математичному факультеті ЗНУ, професор Віктор Грищак також акцентував увагу на тому факті, що угода є безстроковою та має перспективу для розвитку взаємовигідних стосунків у різноманітних науково-дослідних напрямах тощо. «Ми сподіваємося, – зауважує Віктор Захарович, – що співпраця наших науковців буде ефективною та взаємовигідною. На наступних етапах реалізації договору ми плануємо конкретизувати напрями спільної діяльності. Йдеться також про культурне співробітництво. Окрім того, тут будуть враховані не тільки інтереси нашого ВНЗ, а також стратегічні інтереси наших країн».

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *