Наприкінці квітня в Каховці відбулася VІ міська квест-гра «Патріот», організована відділом освіти, відділом у справах молоді та спорту, співорганізатори –  Каховський історичний музей, відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, редакція газети «Каховська зоря». Ця гра була присвячена 25-річчю Незалежності України, 225-річчю  заснування Каховки, 155-річчю освіти міста, Дню Європи, Дню вишиванки, пам’яті учасників АТО, Дню пам’яті та примирення. Засновником та ініціатором квесту є  Центр дитячої творчості.

Вісім команд із семи шкіл і Каховського професійного ліцею сфери послуг зібралися біля меморіального комплексу «Вічний вогонь», звідки традиційно стартує гра, на лінійку. Головна умова цьогорічної гри – наявність вишиванок у всіх членів команд, тож так і було, всі без винятку виконали завдання, старшокласники та ліцеїстки були в гарних вишиванках та ще й в українських віночках, зі стрічками та квітами в косах, адже мандрувати в національному строї особливо приємно. Команди прозвітували про готовність проголошенням назви та девізів, а також традиційно поклали квіти до Вічного вогню.  На дев’яти КП дітей чекали куратори, які завжди відгукуються та співпрацюють із молоддю: Литвиненко Ольга – КП ЦДТ, Брит Оксана –  Євроклуб, Фролова Ольга – Козацький сквер, Горбач Лариса – Рада ветеранів, Мазур Лариса – «Білий дім», Кисельова Жанна – «Фотоательє», Кузьміна Лілія – «Дівоча гімназія», Ковальчук  Вероніка – Відділ освіти  та Сидьолкіна Світлана – Музей.

До квесту молодь ретельно готувалася, тому й показала гарні результати.  А завдання на КП були різнопланові: треба було виконати пісню англійською мовою, українську народну та заспівати «Пісню про Каховку». Тут відзначилися ЗОШ № 1, яка заспівала Гімн України англійською мовою, ЗОШ № 3 – виконала уривки двох варіантів «Пісні про Каховку» ,  ЗОШ № 6 продемонструвала пісню повністю. Особливим колоритом вирізнялася команда ліцею – дівчата були дружними і добре відповідали на питання. ЗОШ № 5 виконала всі три пісні «на біс» уже на підбитті підсумків.

Усі команди розгадали українознавчий кросворд, вони показали, що знають місця Каховки, пов’язані з козацтвом, історичні пам’ятки минулого нашого міста та міжнародні документи на захист історичної спадщини. Знають і шанують пам’ять про каховчан, які загинули в зоні АТО.  Володіють інформацією про історію освіти міста – коли і ким заснована перша школа в Каховці, місце розташування закладів освіти в минулому. А також уміють за історичним об’єктом назвати  європейську країну  та місто (Брандебурзькі ворота –  Берлін – Німеччина).

Важливим є той факт, що рухалися маршрутом, прокладеним уже перейменованими вулицям, і добре орієнтувались, де Велика Куликовська, де Фаїни Гаєнко та вулиця Соборності.

Команди ЗОШ № 6 «Дружба», ЗОШ № 3 «Сокіл», ліцею «Маки», ЗОШ № 1 «Патріоти» отримали грамоти за участь  у грі, а призові місця розподілилися так: ІІІ місце  (32, 25 б.) у команди «Мандрівник» СЗОШ № 2, два ІІ місця з рівною кількістю балів (33) – у команди «ГУК» із гімназії та команди «Парадокс» із ЗОШ № 5. Команда «Джура»  ЗОШ № 4 впевнено здобула перемогу з відривом у три бали  (36)  і першою фінішувала. Тож кубок цього року перейшов із гімназії до козацького куреня «Джура». Це перша перемога ЗОШ №4 у квесті.

Фініш гри був у музеї. Саме в цій, завжди привітній для дітей будівлі, підбили підсумки та вручили грамоти й подарунки начальник відділу освіти  М. В. Гончар і начальник відділу у справах молоді та спорту Зубков В.А.

А загалом у цій грі перемогу отримали здоровий спосіб життя, азарт, ентузіазм, прагнення молоді знати і пізнавати.

Оксана Круковська,
методист Каховського відділу освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *