Представники Сєверодонецького міськвійськкомату Сергій Батищев і Олександр Доценко, батальйону поліції спеціального призначення “Луганськ-1” Геннадій Голик і Костянтин Кулик відзначили, що в Сєвєродонецькому Вищому професійному училищі особливо високий рівень підготовки майбутніх захисників Вітчизни. Такий висновок вони зробили, побувавши як арбітри на військово-спортивних змаганнях у різних навчальних закладах, зокрема ВПУ.

На їхню думку, саме Сєвєродонецькому Вищому професійному училищі програма змагань була найбільш різноманітною, цікавою, складною, а учасники продемонстрували хороший вишкіл, що цілком може відповідати вимогам до молодих воїнів.

А у військово-патріотичній грі “Сокіл” (“Джура”) брали участь 16-річні хлопці, які народилися на рубежі століть, – нинішні першокурсники. Приймаючи парад, директор училища Юрій Кузьмінов наголосив, що змагання присвячені Дню Перемоги.

Спочатку команди показали чіткість стройової підготовки – виконували перестроювання, марширували з піснею. Потім їхні капітани Богдан Пугачов, Владислав Костиря та Іван Боярчук споряджали магазини, розбирали і складали автомати.

– Якщо не секрет, які автомати і пістолети у вашому батальйоні зараз? – запитую збройового майстра “Луганська-1” Геннадія Голика.

– Українські “Форти”, – відповідає. –  За всіма параметрами –  чудові, по-справжньому сучасні, надійні! Вони скоро замінять стару стрілецьку зброю,  – додає він із гордістю.

– То краще вчитися на них?

– Звісно. Добре було б, щоб такому передовому навчальному закладу допомогли з цим. А ми постараємося забезпечити учасників наступних змагань – до Дня українського козацтва – бронежилетами, касками, засобами для надання першої медичної допомоги в бойовій обстановці. Хлопцям треба навчитися користуватися всім цим.

Та й зараз хлопці вже вміють чимало. Це вони довели в спортивній естафеті, яку судив керівник фізвиховання Олександр Солоний. За лічені секунди треба було проповзти по вузькій “стежці”, під планкою, перестрибнути бар’єри, поцілити в повітряну кульку з дрібнокаліберної гвинтівки, подолати перешкоди. Не бракувало азарту і учасникам, і вболівальникам: хто з “джурят” проявить більше спритності, виявиться швидшим? У чомусь зміг проявити себе кожен.

А ось наступні турніри викликали веселощі. На спортивній  колоді розгортався безкомпромісний бій подушками – хто кого зіб’є додолу? В інших козацьких забавах треба було виштовхнути суперника з їх кола. А потім усі дружні сімки (стільки хлопців входило до кожної команди) вправно стрибали в мішках. У залік ішов загальнокомандний результат. Так само, як і в перетягуванні каната, де, певна річ, ніхто не хотів поступатися.

І ось головний суддя, заступник директора училища Тетяна Склярова, оголошує загальні підсумки. Дві команди – груп № 8 (майбутні автокранівники) і № 10 (завтрашні електрогазозварники) набрали однакову кількість балів. Тож їм присуджується друге місце, вручаються грамоти і призи. А лаври чемпіонів дісталися команді групи № 9 (де вчаться на автослюсарів).

– Ми всі, готуючись до змагань, беручи у них участь, пройшли добре загартування, ще більше здружилися, – сказав капітан команди-переможниці “Січові стрільці” Богдан Пугачов. – Наші дівчата теж можуть нами пишатися!

І “соколята”, і військові арбітри відзначили професіоналізм і відданість своїй справі викладача курсу “Захист Вітчизни”, майора запасу Миколи Брянченка, який і готував учасників, і керував змаганнями.

– Із таким наставником, із таким ставленням педагогічного колективу училища, його керівництва до військово-патріотичного виховання молоді, яке, як ми дізналися, ведеться тут за різними напрямами, можна бути впевненими: ваші хлопці не підведуть, – таку оцінку від військових, їхні побажання перемагати і надалі приємно було почути всім.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *