Днями в актовій залі ДНЗ «Сєвєродонецьке ВПУ» відбувся перший із циклу місцевих заходів, присвячених 160-річчю від дня народження великого українського поета, письменника, громадського діяча Івана Франка. Літературно-мистецька експедиція «Стежками Івана Франка» пройшла пам’ятними місцями України, пов’язаними з життям і творчістю Великого Каменяра. Йшлося про Нагуєвичі, хутір неподалік Дрогобича, де Франко народився, про карпатське село Лолин, яке називають «селом Франкового кохання», про Київ, Львів, у якому письменник провів дві третини свого життя.

Підготували та провели «експедицію» учні Анжела Матвієнко, Олександр Черепахін, Артем Теляшенко, Юлія Нехрістова, Анна Пастушок і Артем Аврамов. Допомагали їм  художній керівник Вікторія Бибко, бібліотекар Ірина Ковальова та викладач української літератури Ольга Кривобок.

Розповідь супроводжували мультимедійна презентація, музичні фрагменти, пісня на вірші Івана Франка «Чого являєшся мені у сні …» у виконанні Данила Дурнєва, Олександра Марімоненка, відеоролик «Гра долі. Та, що поруч». Зал, де зібралося понад двісті учнів, прикрасили великий портрет Івана Франка, книжкова виставка «Під зорею Франкового слова».

«Подорож» завершилася в Сєвєродонецьку, місті, де Франко ніколи не бував, навіть не чув про нього, бо за його життя і міста такого ще не було. Але в 1956 році перед Будинком культури, тепер обласним Національним українським музично-драматичним театром, був встановлений пам’ятник Великому Каменяреві. Вже 60 років стоїть він там, у зелені скверу, нагадуючи про те, що справжні почуття, справжнє мистецтво не підвладні часу. І сьогодні сучасними залишаються слова: «…ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів».

Високу оцінку заходу дала головний спеціаліст відділу молоді та спорту міськради Світлана Попова. Вона зазначила, що юнаки та дівчата зуміли яскраво і артистично передати різні грані життя і творчості І. Франка, думки й образи його лірики. Це – добрий приклад для продовження ювілейних програм у навчальних закладах міста.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *