Днями в Івано-Франківську в рамках святкування Дня міста та з метою популяризації науки вперше відбувся науково-популярний захід – «Науковий пікнік». Свято для мешканців і гостей обласного центру організували та провели студенти, аспіранти та викладачі ПНУ імені Василя Стефаника.

Наукові пікніки – це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх охочих долучитися до таємниць науки. Водночас науково-просвітницька робота поєднується із грою та навчанням. Наукові пікніки постійно проводяться у європейських містах із метою популяризації наукових знань і залучення молоді до творчої наукової роботи.

Під час програми наукового свята дорослі та діти мали можливість побачити демонстрацію різних дослідів із фізики та інформаційних технологій: виготовлення своїми руками сонячних генераторів, перетворення тепла на електрику (для зарядки мобільних), робототехнічні моделі; з хімії: серію дослідів з хімічними реактивами; визначення якості навколишнього повітря (з можливістю визначення якості відпрацьованих газів автомобілів поблизу), імітації вогню, порізів, тощо; з біології: експерименти на екологічну тематику (вплив вуглекислого газу на навколишню температуру, дихання дріжджів, дихання людини і вуглекислий газ); з біохімії і здоров’я: можливість побачити свою ДНК, як функціонує клітина старих, хворих на ожиріння і хворобу Паркінсона плодових мушок, трансгенні лабораторні організми.

Також гості свята ознайомилися і з інноваційними розробками студентів університету, які сьогодні успішно працюють над втіленням своїх цікавих проектів.

Цікаві майстер-класи провели студенти-митці з різьби по дереву, малювання. Впродовж свята відвідувачі “Наукового пікніка” мали змогу не лише побачити ефектні демонстрації та майстер-класи, але й самі взяти в них участь. Найактивніші учасники заходу отримали від організаторів призи та сувеніри.

 За інформацією ПНУ імені Василя Стефаника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *