Кішки кровожерливіші, ніж нам здається - 15.08 кровожадная кошкаТа миша, яку приносить у зубах ваша кицька, це тільки верхівка дуже кривавого айсберга, вважає дослідниця Єлізбет Вейзе. Коли вчені причепили до домашніх кішок крихітні камери, вони відкрили таємний світ масового вбивства. Кішки знищують набагато більше тварин, ніж вважалося раніше — такі висновки дослідників з університету штату Джорджія. Захисники дикої природи взагалі кажуть, що котячі ведуть підступну і нечесну гру, масштаби якої лякають. Якщо вважати, що домашніх кішок в США 74 000 000, то їх хижацтво — це одна з причин того, що кожен третій вид птахів в Америці втрачає поголів’я, каже президент некомерційної природоохоронної організації American Bird Conservancy Джордж Фенвік (George Fenwick).

Коти приносять додому менше чверті того, що вони вбивають, з’їдають третину, і залишають розкладатися 49 % убитих ними тварин. І в цьому кривавому побоїщі кішки не щадять нікого.

Ящірки, змії і жаби становлять 41 % від числа вбитих тварин. Ссавці, такі як бурундуки та миші-полівки, становлять 21 %, комахи і черв’яки 20 %, а птахи — 12 %. Учені представили результати своїх досліджень на конференції Американського екологічного суспільства, яка відбулася в Портленді, штат Орегон.

У спробі зазирнути в приховане від них котяче життя, вчені залучили до своєї роботи 60 господарів кішок з міста Афіни, штат Джорджія. Кожен котячий власник вранці надягав своїй киці нашийник з маленькою відеокамерою і випускав її на вулицю, а ввечері знімав камеру і скачував відзняті кадри на комп’ютер. Діяльність кожної особини реєстрували протягом 10 днів. Кішки зазвичай проводили поза домом по чотири-шість годин щодня.

Дослідники працювали у взаємодії з групою фахівців з телеканалу National Geographic. У результаті з`ясувалось, що кішки небезпечні не тільки для навколишнього їх світу, вони небезпечні самі для себе. Учасники дослідження побачили, як ризиковано вони поводяться, перетинаючи дороги (45 %), з’їдаючи і випиваючи те, що знайдуть (25 %), досліджуючи колектори зливової каналізації (20 %) і пролізаючи в такі щілини, де вони можуть застрягти (20 % ).

Коти здійснюють ризиковані вчинки частіше кішок, а доросліші особини  поводяться обережніше молодих.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *