Вільям Гадурі, 15-річний канадський школяр із Квебеку, перевершив фахівців прадавніх цивілізацій, виявивши стародавнє місто майя.

Підліток зробив своє відкриття, порівнюючи карти зоряного неба з супутниковими знімками земної поверхні. Місто було виявлене в джунглях Мексики. Передбачається, що це четверте за розмірами з відомих міст древніх майя. Вільям назвав його Каак-Чі (“Паща вогню”).

Ця новина швидко поширилася в інтернеті після того, як була опублікована на сайті Reddit й отримала сотні коментарів. Вільям зацікавився цивілізацією майя в 2012 році, коли дізнався про те, що календар майя нібито передбачив на цей рік кінець світу. Хобі поступово перетворилося на серйозні дослідження. Вільям вважає, що розташування міст майя збігається зі складеною ними картою сузір’їв. Школяр проаналізував 22 зіркові атласи майя і наклав розташування зірок на супутникові знімки півострова Юкатан.

160309000000_maya_640x360_thinkstock_nocreditЗ’ясувалося, що 117 відомих міст майя справді знаходяться в точках, де в атласах позначені зірки, до того ж,  яскраві зірки збігалися з найбільшими містами. Потім Вільям наклав на карту 23-й атлас і помітив невідповідність: із трьох зірок тільки дві збігалися з розташуванням міст. Третя зірка вказувала на точку на кордоні Мексики та Белізу, але густі джунглі в цьому районі не давали змоги розглянути земну поверхню, що була на супутникових знімках.

Теорія підлітка була відзначена призом на організованому Канадським космічним агентством конкурсі, після чого фахівці надали юному досліднику ще знімки з новітнього американського картографічного супутника RADARSAT-2. Озброївшись отриманими фотографіями, Вільям звернувся до доктора Арману Ларока з Університету Нью-Брансвік. Вивчивши знімки іта застосувавши до них цифрову обробку, вчений підтвердив, що школяр виявив велике місто з 30 будівлями та 86-метровою пірамідою.

Відкриття Вільяма Гадурі сприйняли з великим ентузіазмом, і Канадське космічне агентство вручило йому спеціальну медаль.

Джерело: BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *