15 серпня НТУУ «КПІ» відвідала делегація норвезької компанії «Q-Free» у складі директора відділу систем управління дорожнім рухом компанії Крістіана Барріоса та тендер-менеджера Ольги Россінг. Гостей супроводжувала співробітник Посольства Королівства Норвегія в Україні Олена Коваленко.

Сферою діяльності компанії «Q-Free», яка має офіси в багатьох країнах Європи, Америки, Азії та в Австралії, є розробка, виробництво і постачання обладнання та інженерних рішень для забезпечення управління дорожнім рухом, організації спостереження за трафіком, справляння шляхових зборів та доступу й оплати паркування тощо. Тож основне, що обговорили представники компанії з науковцями і викладачами КПІ, були питання щодо започаткування співпраці у сфері розробки систем управління і контролю дорожнього руху. Для КПІ така тематика не є абсолютно новою – київські політехніки вже задіяні в кількох проектах, до неї дотичних, але співпраця з визнаним лідером у цій сфері може дати новий імпульс для ширшого розгортання відповідних робіт у стінах університету. Вигідна вона і для компанії, адже в її планах – вихід на ринок країн СНД та залучення до участі в її діяльності фахівців з України.

Зустріч викликала велике зацікавлення представників підрозділів університету, які займаються проблемами розробки і впровадження автоматичних систем та програмних продуктів різноманітного призначення. У ході розмови учасники досягли попередніх домовленостей щодо можливих напрямів спільної діяльності – організації на базі КПІ навчальних і тренінгових програм для українського персоналу, який працюватиме в проектах, що їх реалізує компанія «Q-Free»; розробки нового й модернізації та адаптації до українських стандартів уже існуючого програмного забезпечення та інших.

 

За матеріалами прес-служби НТУУ “КПІ”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу