Студент із Дніпропетровщини Михайло Литовченко виборов право презентувати свій винахід на саміті в американській Кремнієвій долині. Його модульну електростанцію обрали з понад тисячі проектів. Вже в червні юний винахідник захищатиме проект перед світовими бізнесменами та науковцями. Якщо здобуде перемогу, отримає кошти на будівництво власної електростанції.

Цього літа в Кремнієвій долині відбудеться великий Міжнародний підприємницький саміт. Переможець отримає кошти на втілення в життя власного винаходу. Цього року для участі в конкурсі подали рекордні 1 075 заявок зі 104 країн. Експерти змагання обрали 102 півфіналістів, які у квітні взяли участь у онлайн-голосуванні. До фіналу вийшли 15 найкращих ідей і 15 стартапів.

Винахід Михайла – модульна електростанція, що працює за рахунок течії води. Його розробка може забезпечити енергією і прісною водою ферму чи невеличке виробництво. Також проект покликаний зберегти берегову лінію від вимивання. Хлопець розробляв проект майже чотири роки.

_1_14631359216900-131E«Мої батько та дід – інженери, навчали мене не просто дивитись на світ, а прагнути змінити його, зробити кращим, – розповідає Михайло Литовченко. – Ми раніше жили на березі річки, я зацікавився, як з’являються хвилі, як можна використати їх енергію. Мак і з’явилась ідея винаходу».

На Міжнародному підприємницькому саміті науковець презентує свій винахід. Якщо проект сподобається інвесторам, дніпропетровець отримає кошти на його реалізацію. Михайло Литовченко вважає, що розробка має зацікавити відвідувачів саміту.

«За песимістичними прогнозами робота готової електростанції окупиться вже за три роки, за оптимістичними – за рік, – розповідає про переваги своєї розробки дніпропетровський винахідник. – Це не лише корисний, але й вигідний проект».

Михайло Литовченко – випускник Дніпропетровського відділення Малої академії наук. Хлопець неодноразово перемагав у всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Його розробки відзначили на наукових змаганнях у США, Нідерландах і Швеції. У 2015-му Михайло отримав золоту медаль престижного американського конкурсу .

Інформує департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *