Нещодавно в Польському Інституті відбулася зустріч представників Центру громадянської освіти Республіки Польщі Агати Лучинської, Іво Магерського, представника Всеукраїнської асоціації «Нова Доба» Елли Ситник з освітянами столиці.

До розмови були запрошені шкільні координатори й учасники творчих груп пілотних шкіл міста Києва, а саме Економіко-правового ліцею м.Києва, гімназії 143, школи «Афіни», ліцею «Голосіївський» № 241, спеціалізованої школи № 250, Фінансового ліцею, в яких упродовж 2015/2016 навчального року почала втілюватися в життя програма «Класна школа».

Українські освітяни обговорили нові горизонти, які відкриває програма «Класна школа» для української і польської освіти, про щире бажання налагодити різноманітні довготривалі зв’язки з польськими колегами. Прозвучало багато пропозицій щодо шляхів інтеграції зусиль вчителів України та Польщі задля того, щоб створити навчальний заклад, що відповідає уявленням суспільства про «класну», привабливу, конкурентоспроможну, ефективну школу.

Під час зустрічі обговорювалися такі питання: Що не вдалося? У чому полягає причина труднощів? Чим допомогти? Чи вдалося максимально залучити до проекту учнів? Які реальні можливості учнів вплинути на процес змін у школі? Що є найбільшим успіхом у проекті?

Після місяців напруженого пошуку власного шляху до «класної школи», дискусій, успіхів і помилок, долання стереотипів і упереджень, про що відверто говорили представники навчальних закладів, усі присутні майже одностайно дійшли думки, що освітній проект «Класна школа» – це сучасний, ефективний, цікавий для учнів, батьків і вчителів освітній ресурс. У ньому закладений механізм, що може допомогти реформувати сучасну українську школу та визначити пріоритети в оновленні всієї освітньої системи.

«Класна школа» – це спільна програма дій польської неурядової організації «Центр Громадської Освіти» (www.ceo.org.pl) у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією викладачів Історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» (www.novadoba.org.ua) щодо сприяння процесам реформування та демократизації освіти та загальноосвітньої школи в Україні.

Проект «Класна школа» базується на багаторічному успішному досвіді впровадження польських освітніх програм, зорганізованих «Центром Громадської Освіти» за участі найбільш популярної та впливової газети Польщі – «Газета Виборча». Освітня програма «Класна школа» стала синонімом цивілізаційної і культурної зміни польської школи і утвердила себе як процес активного та докорінного зміцнення цілісності освітньої системи. Від початку програми в 2002 році участь у ній взяли близько 8 500 тисяч шкіл, 100 тисяч вчителів і мільйон учнів.

Головною засадою реалізації програми є її громадське значення, тобто тісна співпраця директорів шкіл, вчителів та учнів і суспільства на постійній основі. ЇЇ головним наміром є пробудження в школярів віри у власні сили, можливості, розвиток бажання до пізнання навколишнього світу та формування власних професійних спрямувань.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *