У рамках соціальної програми Голови Благодійного фонду Порошенка, дружини Президента України пані Марини Порошенко в Запоріжжі відбувся спеціалізований тренінг для освітян «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати».

Його мета – досягти інтеграції дітей з особливими потребами в інклюзивні класи, де вони навчатимуться разом зі своїми однолітками. Під час навчання учасники отримали практичні рекомендації, ознайомилися з юридичними, фінансовими та адміністративними особливостями розвитку інклюзії в Україні.

Як зазначила перша леді, кінцева мета цього проекту – інклюзивні школи по всій Україні.

Такі програми потрібні не тільки дітям з особливими потребами, а й усім нам. Адже завдяки їм українці навчаються звертати увагу на тих, хто знаходиться поруч і потребує допомоги. Відповідно, всі наші діти більше цінуватимуть мир та дружбу і будуватимуть позитивне ставлення до всіх людських цінностей. Нині ми впроваджуємо пілотні проекти в кількох областях України, а саме: у Вінницькій, Київській, Житомирській, Харківській та Запорізькій. Упевнена, оцінивши їх позитивний досвід, до програми долучиться і решта регіонів, – зазначила Марина Порошенко.

На завершення тренінгу голова Благодійного фонду Порошенка пані Марина Порошенко вручила освітянам сертифікати про проходження тренінгу. Першим такий документ отримав голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

За словами очільника Запорізького регіону, сьогоднішній тренінг – це перший крок до реального впровадження інклюзивної освіти в нашій області.

Спільно з обласною радою буде створено нову програму для підтримки інклюзії в Запоріжжі. На сьогодні в нашій області є 138 тисяч дітей з особливими потребами, і, думаю, ця програма знайде своїх шанувальників. Адже жоден із нас не застрахований від хвороби. Тож наше суспільство повинно із розумінням ставитись до особливих дітей, – наголосив Костянтин Бриль.

 Інформує прес-служба Запорізької ОДА