У рамках акції «Усмішка дитини», яку ініціювали іноземні студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, 14 травня відбувся благодійний вечір, під час якого було зібрано кошти і необхідні речі та продукти.

Усе це 15 травня було передано дітям, позбавленим батьківського піклування, і дітям, які внаслідок військових дій на сході України змушені були залишити свої домівки.

Вечір неймовірно прикрасили творчі номери від вихованців Тернопільської музичної школи № 2 імені М.Вербицького, а саме Вікторії Стецької, Юрія Титаря, Катерини Бабійчук і Вероніки Синоруб. До речі, цього дня Вікторія Стецька святкувала своє день народження, але, попри це, таки долучилася до благодійної акції. На знак подяки іноземні студенти дуже тепло вітали її і хором заспівали «Happy birthday». Багато оплесків отримала і найменша учасниця творчої частини акції – учениця Школи індійського танцю Еліни Абакарової «Амріта» Діанка Драчевська (7 років).

Організаторами заходу в Тернополі стали студентка шостого курсу Лорейн Ама Оджіджі (Lorraine Ama Ojiji) та студентка четвертого курсу Джулієт Кусі-Боатенг (Juliet Kusi-Boateng). Свою соціальну роботу майбутні медики здійснюють у рамках діяльності громадської організації «MVP». Членом цього об’єднання є Лорейн Ама Оджіджі. Вона розповіла, що організація розташована в Харкові, а вона представляє її в Тернополі. За словами Ами, акція «Усмішка дитини» є своєрідною естафетою добрих справ, яку підхоплюють у різних містах. Студентці захотілося організувати її в Тернополі.

«Дуже сподіваюся, що інші студенти підхоплять цю ідею і втілюватимуть її в життя. Хотілося би ще зробити такі заходи, але, швидше за все, це буде в Нігерії, оскільки я завершую навчання в ТДМУ і повертатимуся додому. Мій досвід показав, що такі заходи є дуже потрібними. Вірю в те, що студенти молодших курсів проводитимуть подібні благодійні вечори, і добра справа матиме продовження. Нам вдалося допомогти 40 дітям, яких забезпечили не тільки продуктами, речами, а й необхідними медикаментами та грошовою допомогою. Скажу чесно, що спершу було важко, адже ми навіть не знали, скільком дітям зможемо реально допомогти. Дуже хвилювалися з приводу того, як сприймуть нас батьки, чи підуть на контакт діти. У нас була проблема з українською мовою. Ми попросили своїх друзів, щоб допомогли нам. Проте всі побоювання виявилися марними, оскільки нас радо зустріли в кожній сім’ї», – поділилася спогадами дівчина.

Вона також зазначила, що була вражена тим, що багатодітним сім’ям доводиться жити в тісних квартирах, але при цьому малеча має щасливий вигляд, хоча і не має всього необхідного. Іноземні студенти надовго запам’ятають сім’ю, де є хлопчик-інвалід, який вже пройшов один курс лікування, а на інші в родини немає грошей.

«Ми щасливі від того, що можемо хоч чимось допомогти цим дітям. Взагалі, якби була можливість запросити їх всіх до себе додому, то я це обов’язково зробила б. Вдячна Богові і всім друзям за те, що допомогли організувати цей захід», – додала Лорейн Ама Оджіджі.

 

Інформує прес-служба ТДМУ імені І. Горбачевського