Днями в Черкасах було презентовано суспільну ініціативу «Сільський Голлівуд: сценарії позитивних змін». Школярі із сіл Черкаської, Івано-Франківської, Донецької та Дніпропетровської областей презентували власні проекти, які самостійно втілили в рамках програми «Майстерня сільських ініціатив».

У 2015 – 2016 роках «Майстерня сільських ініціатив» реалізовувалася вдруге. Цього разу її учасниками стали 75 школярів із 30 сіл. Школярі створювали спортивні майданчики, відновлювали шкільну теплицю, чистили природні джерела, організовували збір батарейок, знімали фільми про історію села і робили ще багато потрібних ініціатив – всього 62 проекти.

Спрямування цих ініціатив насамперед орієнтоване на активізацію підростаючого покоління в сільській місцевості. Школярі розповідали про свої досягнення, проводили майстер-класи, показували відзняті відео, спілкувалися між собою та з гостями заходу.

“Майстерня сільських ініціатив” – це програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Вона створена для молодих людей із сільської місцевості віком до 18 років, які прагнуть реалізувати себе локально та втілювати у своїх громадах ініціативи, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для сільської молоді та сприяє розвитку волонтерства на селі.

Учасники програми отримують інструменти та навички, потрібні для реалізації ідей, навчаються впевненості брати на себе відповідальність за власні вчинки у своєму оточенні.