У рамках відзначення Дня Європи Польський культурно-освітній центр Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини традиційно організував Дні Польщі.

Упродовж тижня усі охочі мали можливість глибше пізнати польську культуру та історію, скуштувати страви польської кухні, насолодитися поезіями Северина Гощинського та Антонія Мальчевського – представників так званої української школи польського романтизму, які свого часу закінчили школу при Базиліанському монастирі в місті Умані.

Серед низки заходів відбулось нагородження переможців конкурсу презентацій до Дня Конституції Польщі, в якому перше місце виборола студентка факультету іноземних мов та Колегіуму міждисциплінарних індивідуальних гуманітарних студій Анастасія Бень, друге місце здобула студентка історичного факультету та Колегіуму міждисциплінарних індивідуальних студій Наталія Вершигора, третє – студентка факультету української філології Світлана Волик.

Глибокі знання польської мови, культури та історії продемонстрували студентки ІІ і ІІІ курсу факультету української філології спеціалізації «польська мова» під час інтелектуальної гри «Що ти знаєш про Польщу?». На завершення заходу відбулося нагородження переможців конкурсу малюнків, присвяченого 1050-й річниці Хрещення Польщі. Нагородою за перемогу в конкурсі є участь у проекті польсько-українського молодіжного обміну.

Заключним етапом Днів Польщі стала презентація польських програм, що реалізовуються в рамках угод про співпрацю. На захід завітав представник партнерської Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові доктор Норберт Моравец, котрий перебуває на науковому стажуванні в УДПУ в рамках програми Eminence. У ході презентації присутні мали змогу ознайомитися з умовами участі в програмах академічної мобільності, молодіжного обміну, літніх школах польської мови тощо.

Інформує прес-служба УДПУ імені Павла Тичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *