Навчальний театр кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету у складі художнього керівника Крістіни Бондарєвої та студентів спеціальності «Театральне мистецтво» взяв участь у VІ Міжнародному фестивалі театральних шкіл під назвою «SINT», що проходив у місті Бекешчаба (Угорщина). Це вже другий подібний візит до угорських колег – торік на фестивалі актори ЗНУ презентували виставу «Моя сім’я».

Угорський фестиваль організовується Обласним театром ім. Йокаї та Театральною школою Гаруцкерна з метою обміну досвідом представниками різних театральних шкіл сусідніх країн. Цього року в заході взяли участь гості з Сербії, Угорщини та України (по дві театральні школи з кожної держави). Для них організатори підготували насичену програму: майстер-класи, творчі зустрічі для обміну досвідом, презентації театральних шкіл, покази вистав тощо.

У представленій акторами Запорізького національного університету виставі «Лелеки» дуже точно та яскраво передаються суперечливі людські почуття, через які актори прагнуть донести до глядачів основну ідею п’єси. За словами керівника Навчального театру ЗНУ Крістіни Бондарєвої, саме за яскраво подану акторами факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ глибину й філософський зміст «Лелеку» і вирішили везти до Угорщини. Виступ молодих акторів справив на журі гарне враження, вони отримали диплом за найкращу повноцінну виставу та були запрошені до участі у фестивалі наступного року.

Режисер Геннадій Широченко поставив виставу за твором ізраїльського драматурга Асі Тепловодської. За сюжетом троє молодих студентів вирішують відкрити агентство й пропонувати заможним парам зекономити час і взяти на виховання дітей, яких народять дівчата з агентства. У фіналі винахідливі підприємці закохуються в сурогатних матерів, а діти залишаються з ними. Режисер та актори зазначили, що їм пощастило донести до глядачів основну ідею п’єси: сімейні цінності є одними з найголовніших у житті людини.

У виставі «Лелека» були задіяні студенти напряму підготовки «Театральне мистецтво»: Юрій Тітов, Дмитро Федюкін, Катерина Якимець (1 курс); Роман Капітанов, Юлія Мірошниченко, Елізабет Давідян (2 курс) та Анна Акішина, Дмитро Бабчук, Євген Козлов, Анастасія Ляшиченко (4 курс). Також взяли участь у виставі і студенти 1 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності «Театральне мистецтво»: Костянтин Кузьмін, Аліна Церпицька.

Нагадаємо, що це вже друга поїздка театралів ЗНУ до Угорщини на Міжнародний фестиваль театральних шкіл «SINT». Торік вони презентували світовій спільноті виставу за п’єсою одного з найбільш популярних молодих драматургів Європи Біляни Срблянович (Сербія) «Моя сім’я».

театр

Крім того, стосунки з Угорщиною можна ідентифікувати як багаторічні ще й завдяки таким подіям, як здобуття гран-прі міжнародного фестивалю «Від серця до серця» (місто Балатонфюред; учасники з України, Польщі, Угорщини, Болгарії, Німеччини; 2002) та участь у фестивалі «Золота осінь Будапешта» (2003). Тоді ЗНУ на цих заходах як режисер представляла Крістіна Бондарєва. За її словами, наразі угорська сторона також прагне плідної співпраці з Україною та Запорізьким національним університетом зокрема. Відтак, у найближчих планах угорців – візити до ЗНУ для обміну досвідом із української театральною школою вишу.

Інформує Прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *