Останнім часом викладачі Запорізького національного університету дедалі активніше долучаються до участі в міжнародних програмах академічних обмінів.

Зокрема вони проходять стажування на базі іноземних вишів, сприяють укладанню угод про співробітництво із закордонними вищими навчальними закладами, їх науковими закладами та ЗНУ. Нещодавно заступник декана економічного факультету з міжнародної роботи Аліна Осаул і завідувач кафедри соціальних комунікацій факультету журналістики, професор Олена Семенець повернулися з Румунії, де проходили стажування за програмою «ERASMUS+» на базі Babes-Bolyai University (м. Клуж-Напока).

Викладачі Запорізького національного університету під час свого стажування поєднали професійне спілкування з колегами, налагодження зв`язків для майбутнього співробітництва між факультетами та відвідини історичних пам`яток румунського міста. Це стало можливим завдяки допомозі відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами Запорізького національного університету та Центру міжнародного співробітництва «ERASMUS+ офіс», що розташований у Babes-Bolyai University.

 

Заступник декана економічного факультету ЗНУ Аліна Осаул відвідала факультет економіки та бізнес-адміністрування (FSEGA) румунського вишу. Викладачі факультетів досягли усної домовленості щодо підписання найближчим часом додаткової угоди про співпрацю в рамках уже підписаної угоди між Запорізьким національним університетом та Університетом Babes-Bolyai. Октавіан Джула, гід і куратор Аліни Осаул висловив зацікавленість в участі в міжнародній конференції «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях», яку економічний факультет ЗНУ проводить щороку в жовтні. Крім того, викладачам Запорізького національного університету запропонували публікувати результати своїх досліджень у наукових журналах, які видає факультет економіки та бізнес-адміністрування, а саме «Studia Universitatis Babes Bolyai, Oeconomica» та «The Virgil Madgearu Review of Economic Studies and Research,». Ці видання мають статус міжнародних і представлені в чисельних наукометричних базах даних. Науковці ЗНУ зацікавлені також у можливості брати участь у конференціях, які організовує та щорічно проводить FSEGA.

 

Завідувач кафедри соціальних комунікацій факультету журналістики ЗНУ, професор Олена Семенець ознайомилася з досвідом підготовки фахівців на факультеті політології, адміністрування та комунікацій Universitatea Babe-Bolyai; розповіла їм про специфіку підготовки журналістів, фахівців з реклами та PR, видавничої справи та редагування, медіакомунікацій на факультеті журналістики Запорізького національного університету, узгодила перспективи співпраці з румунськими колегами.

З великим інтересом румунські студенти слухали лекції, які читала професор Семенець: «Медіаосвіта в сучасній Україні: досягнення, виклики та перспективи», «Медіакультура і формування громадянського суспільства», «Візуальний дискурс сучасного українського міста: політичні процеси, декомунізація, національна ідентичність».

Читайте також: Європейську модель екодитсадків впроваджуватимуть у Мукачевому

Численні запитання та жваве обговорення проблем свідчили про щиру зацікавленість румунської студентської аудиторії політичними, соціальними та культурними процесами в сучасній Україні.

«Готовність до академічної мобільності – одна з професійних компетенцій сучасного викладача, – говорить Олена Семенець. – Адже саме в такий спосіб ми перебуваємо в тренді, можемо об’єктивно оцінити якість власного викладання, модернізувати його, наповнити новим європейським контентом».

 Інформує прес-центр ЗНУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *