Із нагоди Дня Європи в Житомирській ОДА за ініціативи департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва відбувся круглий стіл.

У заході взяли участь директор департаменту Олексій Шатило, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка Микола Кордон, директор з якості ПАТ Житомирський маслозавод – компанія «Рудь» Лариса Жигадло, начальник відділу збуту ДП «Євроголд Індестріз ЛТД» Юрій Мороз і студенти навчальних закладів Житомира.

Зокрема, Житомирський державний технологічний університет на цій зустрічі представляли завідувач кафедри міжнародної економіки ЖДТУ, д.е.н. Катерина Романчук, студенти факультету обліку і фінансів – Камінська Тетяна (ОА-77), Кучер Владислав (ОА-77), Пішта Анастасія (МЕ-1) та Черній Дарина (ФК-20).

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана 9 травня 1950 року. Цього дня в Парижі зібралися представники європейських держав, які вирішили об’єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Подія стала фундаментом для будівництва глобальної структури, що пізніше втілилася в Європейському Союзі. Саме так європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу одна проти одної.

В Україні День Європи відзначається як спосіб приєднання до цінностей, яких дотримуються в Європейському Союзі.

Олексій Шатило також розповів, що Житомирщина щоразу більше співпрацює з Європейським Союзом. Так, за минулий рік експорт до цих країн з області зріс до 50 %. У Житомирській області за останні роки активізувалася співпраця з іноземними інвесторами. У виробництві поліпшується рівень стандартів, а продукція нашого регіону вже займає достойне місце на прилавках європейських магазинів.

Після завершення обговорення студентів ЖДТУ – Черній Дарину, Пішту Анастасію та Камінську Тетяну було нагороджено  дипломами за активну громадську позицію та підтримку євроінтеграційних процесів.

Прес-служба Житомирського державного технологічного університету

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *