11 нагород на двох і новий світовий рекорд – саме з таким результатом повернулися з чемпіонату світу серед студентів та чемпіонату Європи з гирьового спорту, що проходив 12-15 травня 2016 р. в м. Порту (Португальська Республіка), студенти факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Валентин Хмільовий і Вадим Марчак. Читайте також: Срібло обласних змагань із шахів – у студентів УДПУ Студенти, які наполегливо виборювали право захищати честь держави та альма-матер у складі національної збірної на змаганнях міжнародного рівня, продемонстрували високі спортивні результати. Читайте також: Викладачі УДПУ стажувалися в Польщі Під час зустрічі з ректором УДПУ, професором Олександром Безлюдним гирьовики розповіли, що запорукою успішного виступу на чемпіонаті світу та Європи стали систематичні тренування та віра в перемогу. Із міжнародних змагань, учасниками яких стали 166 спортсменів із 17-ти країн світу, Валентин Хмільовий (вагова категорія до 75 кг) привіз шість нагород (п’ять золотих та одну срібну) і встановив новий світовий рекорд серед студентів; Вадим Марчак (вагова категорія +90 кг) виборов п’ять нагород – чотири золоті та одну срібну медаль. В кінцевому підсумку збірна команда України здобула І загальнокомандне місце, обійшовши ізраїльських та італійських спортсменів. Серед студентських збірних українська команда також стала першою. За інформацією УДПУ Читайте також: УДПУ імені Павла Тичини відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану