До Житомирського національного агроекологічного університету 26 травня на відкриття Азербайджано-українського центру завітали поважні гості – перший секретар Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Субхан Гусейнлі, керівник Міністерства внутрішніх справ Азербайджанської Республіки в Україні Шахін Гаджаєв, голова Всеукраїнської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов, голова Житомирської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Радж Гасімов та інші.

На заході також були присутні проректор із наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук, проректор із питань економічного розвитку та безпеки Юрій Дем’яненко, проректор із науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, викладачі та співробітники університету, студенти.

За словами ректора ЖНАЕУ Олега Скидана, вже тривалий час університет співпрацює з азербайджанською стороною, і відкриття Центру  – це лише частина із запланованих проектів.  Далі в Житомирському національному агроекологічному університеті мають на меті налагоджувати зв’язки з аграрними навчальними закладами Азербайджану.

«На базі цього культурного Центру розвиватимемо й посилюватимемо відносини у науковій та освітній сферах, –  звернувся Олег Скидан до гостей. –  Пишаємося, що у нашому агроекологічному університеті буде цей куточок азербайджанської історії та культури, що знайомитиме студентів із дружньою країною».

Хікмет Джавадов нагадав, що 27 травня Азербайджан святкує 20-річчя республіки, а 26 травня азербайджанці разом з українцями раділи звільненню Надії Савченко.

«Україна на правильному шляху. Головне, що має бути в державі – це свобода, – зауважив голова Всеукраїнської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов. – Ми тривалий час боремося за окуповані території Азербайджану, але неодноразово заявляли, що готові й Україні допомогти звільняти захоплені території. Ми намагаємося підтримувати Україну у прагненні зберегти своє право на незалежність».

Голова Житомирської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України»  Радж Гасімов зазначив, що відповідний Центр в агроуніверситеті стане містком між Україною та Азербайджаном.

Радж Гасімов вручив подяки ректору ЖНАЕУ Олегу Скидану та проректору Людмилі Романчук, які доклали максимум зусиль, аби Азербайджано-український культурний центр розпочав свою роботу в стінах ВНЗ саме в такому форматі.

Олег Скидан із вдячністю наголосив на тому, що велику допомогу та підтримку в цьому процесі університету, звісно ж, надавали представники  ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України», тому відзначив Хікмета Джавадова і Раджа Гасімова подяками.

 Інформує прес-служба ЖНАУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *