Профілактика зорових порушень у дошкільників – актуальна проблема. Хвороби очей – не лише медична, а й соціально-педагогічна проблема, тому що дитина 90 % інформації отримує через органи зору.

У зв’язку з раннім введенням розвивального навчання дошкільнят приділяється більше часу малюванню, вирізанню, склеюванню, штрихуванню та іншим діям. При цьому голова дитини знаходиться в схиленому стані, особливо різко вираженому при неправильній робочій позі. Тривале схилене положення голови ускладнює відтік крові від очей, унаслідок чого збільшується внутрішньоочний тиск, зображення від більш віддалених предметів уже не потрапляє на сітківку.

Тому, проаналізувавши ситуацію, Олена Руссу, вихователь Снігурівського ДНЗ № 7, що на Миколаївщині, вирішила в роботі з дітьми різних вікових груп  для зняття напруження очей і профілактики очних хвороб використовувати спеціальну гімнастику – офтальмотренажер.

Ця методика дала змогу протягом року створити умови для запобігання та профілактики короткозорості. В роботі вона використовує сюжетні, графічні, модульні офтальмотренажери у вигляді плакатів, схем, які не лише допомагають поліпшити зір, а й дуже цікаві для дітей. У результаті роботи діти стають більш уважнішими, витривалішими.

Інформує  Олена Руссу,  вихователь 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *