У день свята Останнього дзвінка, 27 травня, міністр освіти і науки Лілія Гриневич відвідала загальну середню школу № 63 м. Києва та поспілкувалася з її педагогами та учнями.

Під час зустрічі з випускниками та вчителями закладу Лілія Гриневич наголосила на важливості змісту освіти для побудови нової української школи. «Нам зараз потрібна нова українська школа. Школа, яка готуватиме громадян незалежної європейської країни. Нову українську школу ми маємо зробити через новий зміст освіти, що дає навички компетентності ХХІ століття», – зазначила міністр.

Лілія Гриневич наголосила на особливій ролі вчителя та його підготовки для реформи освіти. Нова українська школа не може відбутися без учителя, який володіє сучасними методами викладання, вміє спілкуватися з поколінням дітей, які краще за дорослих знаються на цифрових технологіях. «Дуже важливо подолати цифровий розрив між тими, хто навчає, і тими, хто навчається. Якщо ми це зробимо, ми отримаємо нову якість української школи», – зауважила міністр.

Лілія Гриневич зазначила про важливість зворотного зв’язку між міністерством та освітянами, а також звернулася до вчителів і запросила кожного педагога долучитися до публічних обговорень Концепції нової української школи, що відбудуться  на серпневих нарадах. «Я  закликаю, щоб ми всі разом були на цьому шляху. Нам треба зробити все, щоб всі наші діти були конкурентоспроможними і впевненими в собі громадянами», – наголосила  Лілія Гриневич.

Під час бесіди з міністром освіти і науки Лілією Гриневич педагоги та випускники поділилися думками про перевантаженість програм зайвою інформацією, про необхідність зменшення кількості предметів у школі, наближеність навчального матеріалу та підручників до сучасності, а також запровадження старшої профільної школи, можливість вибору предметів учнями. «Ті програми, які сьогодні є, обмежують поле тих компетентностей, що потрібні дитині в сучасному світі. Треба над цим працювати, змінювати», – зазначила міністр. Окрім того, сьогодні необхідно вирішувати питання підвищення кваліфікації вчителів, соціального статусу вчителя, якщо по-справжньому реформувати середню освіту.

27-23k23uaczuam(2)

Міністр привітала випускників зі святом і поінформувала про перспективи навчання за сучасними новими програмами для тих, хто вступить до вищих навчальних закладів, у зв’язку з імплементацією нового закону «Про вищу освіту», впровадження програм подвійних дипломів українськими університетами.

Лілія Гриневич побажала випускникам добитися своєї мрії, підтримувати своїх батьків і не забувати про рідну школу. «Немає нічого приємнішого для вчителя, ніж коли приходить випускник до нього, тоді вчитель бачить результати своє складної праці», – додала міністр.

Довідкова інформація: у 2016 році атестати про загальну середню освіту отримають 35 вихованців школи № 63 м. Києва. Директор школи – Кабушко Вікторія Вікторівна. Вікторія Кабушко переїхала до Києва з Луганської області та стала переможцем відкритого конкурсу на посаду директора закладу.

Інформує МОН України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *