У Вінниці відкрили пам’ятну дошку Олександрі Бурбело, членкині Національної спілки письменників України.

Для її однокласників щойно пролунав останній дзвінок у Вінницькій школі № 26. Саме тут Саша навчалася, була відмінницею, захоплювалася математикою, біологією, географією, історією, фізикою та хімією, неодноразово перемагала на міських і республіканських олімпіадах і конкурсах, захоплювалася малюванням і фотографією.

Але головним покликанням Олександри була літературна творчість. Писати дівчинка почала з раннього дитинства: казки, легенди, перші вірші, потім більш серйозні поетичні і прозові твори. Друкувалася в обласних і республіканських періодичних виданнях, збірниках літературних творів та альманахах. Олександра є автором восьми книг, переможницею багатьох республіканських і міжнародних літературних конкурсів.

За вагомий внесок в українську літературу Олександру Бурбело було прийнято до Національної спілки письменників України. На жаль, посмертно. У 15-річному віці талановитої дівчинки не стало через важку хворобу.

Народилася Олександра в сім’ї науковців із Вінницького національного технічного університету. Мама Сашеньки – Світлана Бевз, кандидат технічних наук, доцент кафедри електричних станцій і систем, заступник директора інституту магістратури, аспірантури та докторантури ВНТУ. Батько – Сергій Бурбело, кандидат технічних наук, заступник начальника відділу програмного супроводу ПАТ «Вінницяобленерго». Батьки талановитої дівчинки є учасниками бойових дій в АТО, бійці добровольчого батальйону «Айдар». Нині обоє працюють волонтерами.

За зверненням Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України з метою вшанування пам’яті талановитої юної письменниці Олександри Бурбело виконком Вінницької міської ради надав дозвіл на встановлення на фасаді житлового будинку, де проживала Олександра, меморіальної дошки.

Барельєф розробив і виготовив відомий вінницький скульптор Анатолій Бурдейний.

На урочистому відкритті пам’ятної дошки була присутня письменницька громадськість Вінниччини, викладачі та студенти Вінницького національного технічного університету, школярі Вінницької школи № 26, небайдужі вінничани.

На урочистостях виступили перший заступник голови Вінницької обласної ради Людмила Щербаківська, депутат міської ради Олександр Парвадов, головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський, вінницька письменниця Галина Рибачук-Прач, перша вчителька Олександри Галина Поволоцька.

Пісні на слова Олександри Бурбело написав відомий композитор, співак Сергій Брайлян, який виконав їх разом з відомою співачкою Тетяною Скомаровською.

Літературний доробок Олександри Бурбело постає духовним скарбом новітнього українського слова. Прониклива поезія і ексклюзивна проза юної письменниці розлетілась по її улюбленій «казковій Україні» веселковим розмаїттям творів у друкованих періодичних виданнях та літературних збірниках.

 За інформацією прес-центру ВНТУ