У Києві на базі Національного університету біоресурсів і природокористування відкрито унікальну лабораторію сучасної сільгосптехніки.

Ініціатором створення лабораторії та її інвестором став кіровоградський машинобудівний завод Ельворті (Червона зірка), один із лідерів сільськогосподарського машинобудування в Україні, що успішно експортує свою продукцію до багатьох країн світу.

Ректор університету Станіслав Ніколаєнко подякував меценатам, а також привітав студентів із можливістю відповідати світовому тренду розвитку вищої освіти та посилювати практичну підготовку.

Обладнання в цій лабораторії та на реальному виробництві нічим не відрізняється. Для нас дуже важливо було передати атмосферу, в якій ми працюємо і створюємо сучасні машини. Щоб майбутні фахівці, які зараз тут навчаються, почувалися впевнено. Адже для їхньої підготовки вивчення сучасних зразків сільгосптехніки важливо так само, як для авіаконструктора вивчення сучасних авіалайнерів, – зазначив генеральний директор підприємства Ельворті (Червона зірка) Сергій Калапа.

Він додав, що запуск лабораторії є внеском компанії у компенсування дефіциту фахівців машинобудівної галузі України, що сьогодні сягає 40 %. На церемонії відкриття випускник факультету механізації, а зараз ректор Вінницького аграрного університету Григорій Калетник висловив надію, що бізнес і надалі підтримуватиме профосвіту. “Держава сьогодні не може, не має коштів і часто просто не хоче допомагати розвиткові науки. Тому є надія, що спільними невеликими кроками ми зможемо розвивати освіту, науку, а разом з цим і економіку України , – сказав Григорій Калетник.

У новій лабораторії встановлені сучасні зразки сільгосптехніки, що йде на експорт. Зокрема, компанія Ельворті надала зернову сівалку ASTRA 3,6 V, просапну сівалку VEGA 4 PROFI, динамічний стенд просапної сівалки VEGA PROFI з системою сигналізації, три статичні стенди робочих секцій сівалок ORION, VESTA, VESTA PROFI, чотири демонстраційні стенди основних вузлів сільгоспмашин. На знак вдячності керівництво Національного університету біоресурсів і природокористування прийняло рішення присвоїти почесне звання ”Меценат НУБіП” заводу Ельворті (Червона зірка). Дипломи представникам підприємства вручив ректор університету Станіслав Ніколаєнко.

Довідка. Відкриття лабораторії на базі Національного університету біоресурсів і природокористування – другий великий освітній проект компанії Ельворті (Червона зірка). У 2015 році в Національному технічному університеті України (КПІ) було відкрито кафедру об’ємних гідромашин. Таким чином, КПІ став першим в Україні ВНЗ, який почав підготовку фахівців із проектування гідравліки. Це крок має важливе значення для підготовки фахівців, які гарантовано отримають роботу на підприємствах компанії Ельворті (Червона зірка), що постачають сотні найменувань гідравліки в понад 60 країн світу на трьох континентах.

Повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України

9 коментар до “У Києві відкрили унікальну лабораторію сучасної сільгосптехніки для навчання студентів”
  1. Калетник влучно підкреслив, що освіта без практики – це болтологія і нічого більше, тому і підтримує та розвиває всілякі ініціативи по створенню такого роду майданчиків, де б молодий спеціаліст міг би на практиці навчитись застосовувати власні знання. А свідченням цього є не лише відкриття с/г лабораторії, але і створення на базі ВНАУ Навчально-виробничого консорціуму. Та тільки владі нашій видно не потрібно виховувати молодих спеціалістів, адже підтримки у цих починання – «0»

  2. Сьогодні практично всі технічні ВНЗ мають проблеми з практикою в зв язку з відсталими технологіями на виробництві і часто щось новеньке бачать лише з екранів . Але цу вже точно не студенти НУБІПУ .

  3. Теорія і практика – це дві “капризні дами ” , які рідко ідуть поруч , але навіть сама висококласна теорія нічого не варта без практики особливо для студентів , які мають стати висококласними фахівцями третього тисячоліття . Тож успіху Вам нубіпівці !

  4. НУБІП на чолі з С.Ніколаєнком справді має чим гордитись , адже сьогодні сучасна лабораторія для вишу – це розкіш , про яку мріє не один ректор , викладач , студент .

  5. Ніколаєнко молодець. Він на своєму місці. Якби тільки бездарі-політики, які полізли в крісла задля власної наживи, не заважали професіоналам працювати.

  6. Це чудова новина! Приємно читати, що сектор виробництва поєднується з освітнім для виховання першокласних фахівців своєї справи. за молоддю майбутнє нашої країни!

  7. В народі кажуть: “Курчат восени рахують”. Теперішні Міністри так ведуть справи, що можуть знищити розвиток науки й техніки в Україні, урізавши витрати, які потрібні для стабільної роботи галузі.

  8. Хороша новина! Бо з цими недолугими міністрами студенти скоро на вазанох будуть досліди ставити, а не на дослідних господарствах!

  9. Молодці! Так тримати. Добре, що є ще люди, які дбають про розвиток АПК, бо теперішні казнокради звикли лише відкати брати, все “прихватизувати” і валити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *