31 травня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич виступила перед  фіналістами конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток», нагородження яких відбулося в рамках конференції «Майбутнє України: моя кар’єра і внесок».

У конференції  брали участь міністр молоді та спорту України Ігор Жданов і представник оргкомітету конкурсу – голова правління Центру «Розвиток «КСВ»  Марина Саприкіна.

«Хочу подякувати організаторам конкурсу за запрошення і чудову ініціативу. Це дуже важливий захід, оскільки ви привертаєте увагу до дуже важливої частини людського вибору – вибору професії. Водночас варто пам’ятати, що сьогодні світ розвивається настільки швидко, що багатьом людям доводиться змінювати професію кілька разів протягом життя. До цього варто бути готовим і не треба надто драматично ставитися. Часом можна спробувати одну роботу, а потім почати працювати в принципово іншому напрямі. Звісно, для цього вибору треба вчитися розуміти самого себе, свою особистість, визначати, що тобі більш природовідповідно, до чого ти маєш здібності», – зазначила міністр освіти і науки.

Лілія Гриневич розповіла про програму з професійної орієнтації школярів, яка найближчим часом має розпочатися в українській середній школі.

«Хочу сказати, що ми як міністерство теж працюємо в цьому напрямі. Нещодавно Інститут модернізації змісту освіти розпочав новий проект Skills Academy, завдяки якому ми спробуємо запровадити в українських школах тестування на виявлення професійних здібностей. Це потрібно для того, щоб кожна дитина отримала можливість у старшій школі поставити собі питання про майбутнє, і надалі зробити вдалий професійний вибір», – розповіла Лілія Гриневич.

Міністр також відповіла на  запитання школярів щодо особливостей проведення ЗНО, а також тих орієнтирів, які можуть допомогти обрати правильний навчальний заклад. Особливо старшокласників цікавила проблема складності вступу на популярні спеціальності.

«Очевидно, що на місця державного замовлення в багатьох вишах дуже висока конкуренція. До абітурієнтів висуваються серйозні вимоги. Однак, головне, що ці правила однакові для всіх. У цьому і полягає справедливість», – зауважила Лілія Гриневич

Разом із тим, міністр зауважила, що виникає багато питань до результату навчання в університетах. Тобто як ефективно здійснюється навчання і чи немає хабарництва при складанні іспитів. Впровадження ЗНО прибрало корупцію на вході до університетів, але не змогло подолати традиції давати хабарі на виході з нього – на іспитах. Тривожними є результати соціологічних опитувань – виявилося, що багатьом студентам  простіше дати хабар, ніж підготуватися до іспиту.

«Нам треба подумати, як зробити так, щоб академічна чесність запанувала в українських університетах, щоб ми не лише на вході поставили бар’єр для хабарництва, але й випускали фахівців із високоякісною вищою освітою», – наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Довідка: Конференція «Майбутнє України: моя кар’єра і внесок» проходила за результатами конкурсу есе серед учнів 10-х класів «Моя майбутня професія: планування і розвиток», що тривав до 16 травня 2016 року. Організатори заходу – Центр «Розвиток КСВ (корпоративної суспільної відповідальності)» та Career HUB за підтримки Міністерства молоді та спорту України. У заході взяли участь 60 фіналістів конкурсу есе, а також представники профільних міністерств.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *