У Запорізькому національному університеті відбувся дводенний тренінг «Соматично-когнітивний підхід опрацювання травматичного досвіду у солдатів».

Запрошений тренер Катя Кальчьо (Katja Kolcio) має науковий ступінь з соматики та викладає у Веслінському університеті (Ph.D. Somatics, Associate Professor of  Dance, Movement Studies Environmental Studies Wesleyan University, CT, USA (Коннектикут, США). Її ко-тренер Марта Пивоваренко – психолог, консультант, тренер, голова правління NGO «Development Foundation», що працює з фізичними та психологічними проявами посттравматичного стресового розладу через тілесно-когнітивний підхід (Львів, Україна).

Захід відбувся на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, а його організатором виступила доцент кафедри практичної психології Ольга Іщук.

Тренінг відвідали близько 30 спеціалістів – психологів, психіатрів, лікарів, соціальних педагогів, соціальних працівників, волонтерів, викладачів і студентів з різних областей України (Дніпропетровська, Кіровоградська) та міст Запорізької області (Мелітополь, Енергодар). Всі активно брали участь у тілесно-орієнтованих практиках, які  пояснювала та демонструвала пані Катя Кальчьо.

Тренер аналізувала те, як травматичний досвід залишається в нашому тілі, як тіло пам’ятає навіть дуже ранню травматизацію, пояснювала механізми фізичного прояву травм, говорила про ретравматизацію та психологічне виснаження у фахівців, які працюють із солдатами чи ветеранами АТО. Пані Кальчьо вільно та професійно пояснила та продемонструвала, як застосовує тілесно-орієнтований підхід через методику поєднання тіла та розуму.

Упродовж двох днів учасники тренінгів розглянули основні принципи роботи з соматично-когнітивним підходом, звернули увагу на основи турботи про інших і про себе; розкрили принципи роботи з цілеспрямованим дотиком, звуком; засвоїли правила фізичного контакту та тілесної взаємодії при використанні соматичних технік; закріпили вправу «Турбота про себе»: як зберегти хороше здоров’я та мінімізувати вторинну травматизацію, використовуючи соматично-когнітивний підхід; працювали з відчуттям контролю; виконували творчі вправи для застосування в екстремальних чи польових умовах; здійснювали послідовну серію технік на вивільнення напруження «скидання ваги», «самоусвідомлення через впорядкованість рухів» тощо.

Основний акцент ставився на зосередженні уваги на практичній роботі тіла, застосуванні дихальних методик, рухах у роботі з тілом; серії вправ стоячи і/або сидячи на стільці для активізації систем тіла.

Наприкінці другого дня всі учасники отримали сертифікати, що засвідчують 12 годин практичної роботи в соматично-когнітивному підході в рамках тренінгової сесії «Соматично-когнітивний підхід опрацювання травматичного досвіду у солдатів».

 

 Повідомляє прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *