Вчені з Університетського коледжу Лондона дійшли висновку, що в малоосвічених людей старіння клітин відбувається швидше, ніж у тих, хто здобув вищу освіту, повідомляє  BBC.

Зв’язок між здоров’ям і соціально-економічним становищем було встановлено ??вже давно. Бідніші люди в середньому більше курять, менше займаються спортом і рідше звертаються до лікарів. Проте результати останнього дослідження вказують на те, що рівень освіти, ймовірно, впливає на здоров’я людини більше, ніж рівень життя або становище в суспільстві.

Причини зв’язку з цим поки що не дуже зрозумілі, проте учені припускають, що більш освічені люди загалом схильні приймати більш правильні рішення щодо своєї поведінки і стилю життя. Не виключено також, що освічені люди відчувають менше стресу або краще дають собі з ним раду. За словами керівника дослідження, професора Ендрю Степто, рівень освіти багато в чому зумовлює соціальний клас, і дослідження вказує на те, що тривалий вплив на людину умов життя в нижчих верствах суспільства посилює процес старіння на клітинному рівні.

У рамках експерименту вчені взяли аналізи крові в більше ніж 400 осіб, віком від 53 до 75 років. Потім проводилось вимірювання частин ДНК, розташованих на кінцях хромосом (теломер): що вони коротші, то швидше людина старіє. Було встановлено, що люди з невисоким рівнем освіти мали коротші теломери. Тобто процес старіння у них відбувався швидше. На довжину теломер не впливав ані соціальний, ані економічний статус.

Професор Стівен Холгейт, який очолює комісію при британській Медичній Раді, каже, що результати цього дослідження підтверджують висновки, до яких вчені приходили і раніше. “Рішення, які ви приймаєте на перших стадіях життя, можуть значно вплинути на ваше здоров’я, – сказав Стівен Холгейт. – Визначити причинну залежність дуже складно, але це дослідження вказує, що освіта приносить більше користі, ніж гарна робота“.

Джерело: expres.ua