Кабінет Міністрів України прийняв акт “Про підписання Угоди між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014—2018)”.

Цим документом Кабмін схвалив проект зазначеної угоди, а також надав міністру освіти та науки України повноваження її підписати.

Ця програма надзвичайно важлива для України. Потенційне набуття статусу асоційованого члену відкриває шляхи для участі українських наукових установ у перспективних проектах у сфері ядерної енергетики, що сприятиме імплементації державою стандартів ядерної безпеки ЄС”, – заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, що представляла документ на засіданні уряду 1 червня 2016 року.

Асоційована участь України у цій програмі передбачає фінансовий внесок держави до бюджету програми.

“Європейська сторона, зважаючи на поточний режим жорсткої економії бюджетних коштів в Україні, надає нам знижку на внесок у розмірі 95 % на весь період дії програми до 2018 року з можливістю пролонгації Угоди до 2020 року”, – наголосила Лілія Гриневич.

За попередніми розрахунками, загальний внесок  України за період 2016 – 2018 років може становити близько 312 тис. євро. Зазначений внесок розраховується на кожен наступний рік на підставі останніх статистичних даних, з огляду на розміри ВВП країни-учасника.

Також міністр зазначила, що сплату Україною першого внеску за 2016 рік буде перенесено на наступний період, її розподілять і сплатять разом із внесками в 2017 та 2018 роках.

Слід зазначити, що загальний бюджет Програми наукових досліджень та навчання Євратом налічує 1, 6 мільярда євро. Ця програма пов’язана з уже ратифікованою Україною програмою “Горизонт 2020” із загальним бюджетом близько 80 млрд євро.

Інформує прес-служба МОН України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *