Викладач Вінницького національного технічного університету, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри опору матеріалів та прикладної механіки кафедри Віталій Огородніков створив критерій, що визначає ресурс пластичності металу.

Усе матеріальне кінечне. Вінницький учений уміє достовірно передбачати, які деформації метал може витримати, а які його зруйнують. Із високою точністю це можна розрахувати за формулою, яку він вивів. За виведення цієї формули Віталій Огородніков став доктором технічних наук.

Створена теорія може бути застосована й щодо людини. Величина вичерпування ресурсу здоров’я і фізичного, і психічного логічно розраховується за цією формулою. І відображається на декартовій системі координат. Така собі формула успішного життя.

От немає випадковостей у цьому світі! 23-тя літера грецької абетки (?)  використовується не лише для позначення хвильової функції, а й як символ науки про душу. От вам і квантова механіка!

Китайські фахівці судової експертизи Шандуньського Цзяотун Інституту (місто Дзинань), дізнавшись про наукові напрацювання пана Огороднікова, приїхали до Вінниці зумисне для того, аби зустрітись із українським науковцем. Поспілкувавшись, одразу уклали договір про виконання спільного українсько-китайського проекту щодо визначення швидкості транспортного засобу в момент зіткнення за отриманими ним ушкодженнями.

На запрошення китайських колег Віталій Антонович їздив до Піднебесної, де знайомив тамтешніх фахівців зі своїми науковими наробками і читав лекції китайським студентам.

Нині професор Огородніков є судовим експертом з обставин ДТП. Ним проведено понад 150 автотехнічних експертиз. Віталій Огородніков створив наукову школу з проблем деформованості металів при обробці тиском. Опублікував понад 300 наукових робіт. Підготував 17 кандидатів наук і трьох докторів наук. Вихованці його наукової школи успішно працюють у Канаді, США, Китаї, В’єтнамі, Лаосі, Непалі і, звісно, в багатьох містах України.

Під його керівництвом були розроблені технології виготовлення надпровідників, виробів спеціального призначення із ніобію та титану. Окрім того, професор Огородніков налагодив виробництво надійних залізобетонних контейнерів для збереження радіоактивних відходів.

Уже 36 років Віталій Антонович беззмінний завідувач кафедри опору матеріалів і прикладної механіки ВНТУ.

«Я нікому не читаю повчань. Я просто живу так. Мета життя — учні, сім’я, творчість. Гроші в жодному разі не мають бути метою. Слід боятися їх великої кількості. Грошей повинно бути достатньо, але не з надлишком. Гроші мають страшну, злу руйнівну силу, тому до них слід ставитись дуже обережно. У мене є книжка «Енергія. Деформації. Руйнація». Стосовно ж взаємовідносин грошей і людини дуже часто можна сказати: «Гроші. Деформація. Руйнація», – розповідає Віталій Антонович.

Цьогоріч Указом Президента України вчений удостоєний звання «Заслужений діяч науки і техніки».

Повідомляє прес-центр ВНТУ