Міністерство освіти і науки України  впроваджуватиме нові стандарти для підручників. Зокрема, щоб виправити завдання, в яких є ознаки гендерної дискримінації, вже провели експертизу близько 50 % макетів підручників для  восьмих класів.

Про це йшлося під час робочої наради в Міністерстві освіти та науки України щодо видавництва підручників у новому навчальному році.

Перевірку  здійснює група проекту проведення гендерної експертизи підручників і нормативних документів, що працює за підтримки фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей запевнив, що якість підручників – першочерговий пріоритет для МОН.

Ми максимально намагатимемося внести зміни в підручники для восьмих класів, з огляду на стислі терміни, що лишилися до початку навчального року. Однак, впевнено можу сказати, що підручники для дев’ятих класів наступного року пройдуть повну  експертну перевірку. Ми плануємо, що вже в 2018 році підручники друкуватимуть на основі нової програми, з дотриманням усіх стандартів, зокрема без дискримінації”, – запевнив Павло Хобзей.

fvainrk502-(2)

Наразі Міністерство, на підставі конкурсного відбору, затвердило перелік зі 151 підручника, що друкуватиметься за кошти держбюджету в 2016 році.

Ми повинні забезпечити дітей підручниками до 1 вересня, але це мають бути не просто підручники, а якісні підручники. Час в нас ще є”, – заявив заступник директора  Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” МОН України Юрій Завалевський.

Павло Хобзей також зазначив, що робота над підручниками для дев’ятих класів почнеться вже найближчим часом. Для цього МОН планує суттєво підвищити якість експертної перевірки та поглибити взаємодію між видавництвами, міністерством та Інститутом модернізації освіти.

Читайте також: Ситуація з друком підручників не повториться, – Лілія Гриневич

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *