Козацькі розваги, львівські легенди, поліські казки, шахтарська міць, одеський гумор, полтавські страви – Україну відкривали для себе заново діти із Дніпропетровської та Донецької областей. Робили це просто неба під час патріотичного квесту. У День захисту дітей команди сміливих і кмітливих зустрілися на межі двох регіонів – у Покровському районі Дніпропетровщини. У грі не було переможців і переможених. Виграла дружба.

До «Країни друзів» вирушила сотня дітей із Дніпропетровської та Донецької областей. Щоб дістатися до мети, треба подолати різноманітні випробування. Для цього хлопці та дівчата взяли у супутники кмітливість, креатив і гарний настрій. Місцем зустрічі мандрівників стало село Гаврилівка Покровського району. Ідея дружити регіонами народилася в учнів дніпропетровської школи № 46 під час чаювання в Дніпропетровській ОДА.

«Провести патріотичний квест на межі двох областей запропонували самі діти. Ідею озвучили за чаєм із ласощами в облдержадміністрації – ми підтримали задумку. Учні самотужки розробили захід – від назви до конкурсів. У цьому – унікальність акції. Головна ідея квесту – єдність, незалежно від місця проживання. Це частина великої патріотичної програми, яку реалізує ініціативна група волонтерів при ОДА», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Десять команд готові до старту. Хто в якій – показало жеребкування. Для цього треба було дістати з кошика пряник у кольоровій глазурі – об’єднувалися за забарвленням. В одній групі опинилися діти різного віку, з різних міст, сіл і районів.

Маршрут пролягав через десять регіонів України. Юні мандрівники завітали і до столиці України, і до шахтарського краю, і до Поділля. У Львові слухали легенди, у Полтаві готували національні страви, в Одесі жартували, а зі схилів Карпат спускалися на лижах.

«Історія нашої країни має багато цікавих сторінок. Розкривати їх, граючи, – це дуже цікаво. Конкурси веселі, пізнавальні, сповнені добра й любові», – розповідає одинадцятикласниця 46-ї школи Дніпропетровська Олександра Фіненко.

Під час гри дітям довелося розгадувати загадки, складати вірші, будувати фортеці, інсценувати казки… Випробування вимагали як фізичної вправності, так і розумових здібностей. На кожній локації учасники отримували подарунки та патріотичні сувеніри. Трофеями наповнювали рюкзак, котрий мала кожна команда.

«Найбільше сподобалося на станції «Одеса». Тут було багато гумору. Чимало нового дізнався і про поліський край. Атмосфера святкова, знайшов нових друзів», – ділиться враженнями 14-річний Володимир Степаненко з Донеччини.

Едуарду Пащенко – 12. Він із команди «Пілоти». Каже, таку назву учасники обрали, бо «літали» Україною. «Подорож так сподобалася, що я й досі під враженням. Емоції виплескуються через край. Привезу в шахтарський край і частинку мирного неба», – говорить хлопець.

Кожна станція квесту наближала учасників до бажаної мети. На останній локації команди отримали по частині мапи України. Усі елементи зібрали докупи і закріпили на великому стенді.

Втомлені, але щасливі, діти дісталися «Країни друзів». Тут частували польовою кашею та наваристою юшкою. Потім хлопці та дівчата відпустили в небо синьо-жовті кульки з бажаннями. А в цей час лунало голосне: «Разом зростаймо в єдиній країні, майбутнє збудуємо ми в Україні»…

«Ми, дорослі, постійно робимо все на свій смак. Тепер дослухалися до дітей. У їхніх головах більше креативних задумок. У цьому заході дорослі взяли на себе тільки організаційні питання. Решту  робили школярі на свій розсуд. Ми спостерігали і навчалися, як працювати в команді», – каже радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Кашлевська.

Повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *