Від червня в Будинку Уряду відбулася робоча нарада щодо фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів освіти. У нараді під головуванням віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка взяла участь міністр освіти і науки Лілія Гриневич, а також представники Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та Міністерства соціальної політики.

«Терміново і злагоджено треба вирішувати питання з фінансуванням професійно-технічних навчальних закладів. Не можна допускати заборгованості по зарплаті та стипендіях. Сьогодні, поки відсутнє фінансування з державного бюджету, треба дати сигнал головам областей, щоб обласні бюджети підтримали проблемні професійно-технічні навчальні заклади, бо більшість міст просто не мають необхідних коштів. Поки питання вирішиться системно із прийняттям Закону України «Про професійну освіту» нам необхідно зберегти мережу професійно-технічних закладів і не втратити педагогічні кадри», – наголосила Лілія Гриневич.

Із необхідністю невідкладних антикризових заходів погодилися і представники Міністерства фінансів України.

Окремо урядовці порушували питання про те, щоб давати дотації професійно-технічним закладам під цільове державне замовлення, щоб готувати фахівців виключно за тими спеціальностями, яких бракує на ринку праці. До таких спеціальностей, зокрема, належать тракторист-машиніст, сантехнік, швачка.

Нагадаємо, відповідно до прийнятих наприкінці 2015 року Законів України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» фінансування закладів професійно-технічної освіти в містах обласного значення перекладено з Державного бюджету на відповідні місцеві бюджети. Однак, як показала практика, в більшості міст обласного значення відсутні необхідні фінансові ресурси на фінансування таких закладів.

 Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Фінансування ПТО розглянули на нараді чотири міністерства”
  1. Cпеціалісти всіх металообробних професій в дефіциті, слюсарі звичайні – в дефіциті – це для тих, хто про це ще не знає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *