Розглядаючи напрями виховання у вищій школі, вважаємо за необхідне зазначити, що головними цінностями, які формували у молодих поколінь наші предки, були цінності загальнолюдські, національно-патріотичні, родинні. З метою їх збереження і передачі наступним поколінням здійснюється виховання за відповідними напрямами, одним із яких має бути екологічне виховання.

Відомо, що в основу екологічної освіти покладені принципи гуманізму, науковості, неперервності, систематичності. Викладачі циклової комісії природничих дисциплін Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету  екологічну освіту спрямовують на поєднання раціонального й емоційного у взаємовідносинах людини з природою на базі принципів добра й краси, розуму й свідомості, наукових знань і дотримання екологічного права.

Тож, керуючись цими принципами, викладачі циклової комісії фундаментальних дисциплін коледжу Ольга Балабаєва, Наталя Челов’ян і Лариса Чернова для першокурсників коледжу організували відвідини Ямпільського лісництва.

Еколого-пізнавальна стежка «Лісове намисто» – першою з екостежок прокладена через дотичні ландшафти природного лісу й антропогенного, вона занурюється в глиб чарівного вільшанику до річки Чорний Жеребець. Довжина стежки становить 2,1 км, зокрема мости – 187 м і поромна переправа – 20 м. На стежці 12 зупинок, де можна ознайомитись із природними об’єктами виняткової краси.

У дендропарку «Мелодія лісу» висаджено 120 видів чагарників і дерев, що не ростуть у наших умовах. Загальна площа дендропарку навряд чи перевищить 500 квадратних метрів, однак є в ньому щось чарівливе, щось заспокійливе, щось мелодійне. Звідси, ймовірно, і назва – «Мелодія лісу».

Тварини здалеку помітили групу мандрівників, тож одразу вирушили назустріч. Довелося згодувати свиням майже всі свої їстівні запаси. У лісництві пояснюють, що дичина вже давно звикла до людей і навіть зрозуміла, як це знайомство можна використовувати на свою користь. Тож одразу вимагає їжу.

На одній із зупинок стежини на очі студентам і викладачам трапилися черепахи. Вони підпускають людей доволі близько, проте потім все одно «відвалюються» з колод у воду. Утім, навіть без великої кількості тварин еколого-пізнавальна стежка в Ямпільському лісництві заслуговує на увагу. Особливо так званий острів Любові.

Під завісу екскурсії студентів чекала понтонна переправа через річку Чорний Жеребець. Місце, до речі, також украй мальовниче.

***

Сьогодні екологія є не просто наукою, а способом мислення та життя. Навколишнє природне середовище не є безладом або просто набором якихось умов, це – взаємопов’язана складна система. І важливо навчити цього молоде покоління, впевнені педагоги Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету. Тому особливої значущості набувають найголовніші завдання екологічної освіти, а саме:

1. Формування екологічної культури всіх верств населення, що передбачає:

  • виховання розуміння сучасних екологічних проблем держави і світу, усвідомлення їх важливості, актуальності й універсальності;
  • відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах із довкіллям, виховання любові до рідної природи;
  • формування розуміння необхідності узгодження стратегії природи та стратегії людини на основі ідеї універсальності природних зв’язків;
  • розвиток особистої відповідальності за стан довкілля на місцевому, регіональному, національному і глобальному рівнях;
  • виховання глибокої поваги до власного здоров’я та вироблення навичок його збереження.

2. Удосконалення, узгодження та стандартизація термінології в галузі екологічних знань.

3. Підготовка фахівців, які мають екологічне мислення для різних галузей народного господарства.

Наталя Челов’ян, викладач Слов’янського коледжу НАУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *