Створення концепції реформування юридичної освіти, що визначить національний стандарт і дасть змогу запровадити єдиний державний кваліфікаційний іспит для правників – визначено пріоритетом робочої групи із підготовки реформування юридичної освіти в Україні. Про це йшлося на робочому засіданні групи в Міністерстві освіти і науки 6 червня. До її складу увійшли представники Міносвіти, Мінюсту, USAID та незалежні експерти.

«Найближчими місяцями нам варто закінчити розробку та узгодити концепцію реформування правничої освіти з громадськістю, університетами й експертним середовищем. Саме на основі цієї концепції має бути складений національний стандарт і розроблений державний кваліфікаційний іспит для юристів. Переконана, що саме на це зараз мають бути скеровані сили робочої групи», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Серед дискусійних питань, які належить винести на обговорення експертного середовища, залишається питання введення стандарту для юридичної освіти рівня «бакалавр» або запровадження наскрізної магістерської програми, так, як це є у підготовці лікарів.

Окремо порушували питання якості підготовки правників та уніфікації вимог до студентів під час їх навчання та визначення кваліфікації.

«Необхідно робити акцент на якості правничої освіти та запровадити єдині кваліфікаційні вимоги до всіх вихованців правничих шкіл. Треба подолати ту ситуацію, що склалася сьогодні, коли величезний ресурс держави, університетів і громадян витрачається безрезультатно, адже дуже мало випускників юридичних факультетів працюють за фахом», – наголосив член Вищої ради юстиції України Андрій Бойко.

img-0025-06.06.2016

Зі свого боку, представники програми USAID «Справедливе правосуддя» висловили повну підтримку міжвідомчій робочій групі.

«Ми вважаємо, що це дуже важливий проект для реформування української освіти й України загалом, тому до закінчення терміну дії програми «Справедливе правосуддя» ми готові надавати логістичну, фінансову та експертну підтримку в цій роботі», – повідомив керівник проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девід Майкл Вон.

Під час зустрічі також порушувалось питання готовності вишів та Українського центру оцінювання якості освіти до проведення першого в Україні пілотного проекту з запровадження вступних випробувань у формі ЗНО на магістратуру з права.

Нагадаємо, в липні 2016 року Міністерство освіти і науки разом із 9 вишами та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» проводить пілотний проект із запровадження вступних випробувань у формі ЗНО на магістратуру з права. Планується, що в ньому візьмуть участь близько 3 000 бакалаврів.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *