Україна повинна вирішити низку питань щодо підтримки українського шкільництва за кордоном – від видачі міжнародно визнаних сертифікатів про знання української мови до навчально-методичної підтримки українських вчителів і закладів за кордоном. Про це йшлося на засіданні робочої групи з розробки Плану заходів щодо підтримки та розвитку українського шкільництва за кордоном на 2016 – 2020 роки, що відбулося 8 червня в приміщенні Міносвіти.

На думку міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, треба сприяти розробці якісних підручників, навчальних матеріалів і міжнародно визнаних інструментів підтвердження знань української мови.

«Сьогодні відсутні якісні підручники та програми для викладання української мови як іноземної. Окрім того, дуже гостро стоїть питання про запровадження єдиного міжнародно визнаного іспиту з української мови. Звісно, є напрацювання в цьому сенсі Київського національного університету Тараса Шевченка, Львівського національного університету Івана Франка, Інституту українознавства, однак треба зосередити зусилля і нарешті створити такий іспит», – зазначила Лілія Гриневич.

Нагальне питання, на думку експертів, – вироблення стандартів, за якими викладати та оцінювати володіння українською мовою. Іноземці, які вивчають українську мову, повинні мати можливість засвідчити та підтвердити свої знання.

“Вивчення української мови як другої іноземної, іспит з української мови і відповідна сертифікація та ліцензування, визначення закладів, що зможуть видавати відповідні сертифікати – це питання престижу держави і воно має бути вирішено”, – заявила Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка”.

Нагадаємо, що під час робочого візиту міністра освіти і науки Лілії Гриневич до Канади у травні цього року вчителі української мови Канади звернулися до неї із проханням сприяти розробці міжнародно визнаного іспиту з української мови. Також під час Конференції українських учителів у Торонто неодноразово порушувалося питання створення сучасних і якісних підручників і програм для вивчення української мови як іноземної.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *