Уряд підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо збільшення частки державного співфінансування в цьогорічній закупівлі шкільних автобусів для сільських територій. Пропорція співфінансування 50 % на 50 % змінена на 70 % на 30 % для тих місцевих громад, що не мають відповідних надходжень до місцевих бюджетів.

Із упровадженням нового розподілу органи місцевого самоврядування мають півтора місяця, щоб оголосити тендери на закупівлю автобусів.

«Нова пропорція спільної закупівлі є такою: не більше 70 % коштів виділяє держбюджет і не менше 30 % – місцеві бюджети. Якщо ж органи місцевого самоврядування зволікатимуть із закупівлею шкільних автобусів, які потрібні учням до початку навчального року, – їх кошти будуть перерозподілені на користь тих органів місцевого самоврядування, що готові закуповувати автобуси і витрачати на це кошти з власних бюджетів», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Довідково

На сьогодні, за інформацією виробників, вартість автобусів на 31 посадочне місце (28 дітей + 3 особи, які їх супроводжують), що відповідають екологічним нормам Євро-4 та Євро-5, варіюється від 1,4 млн грн до 1,6 млн грн. Загалом на придбання шкільних автобусів у держбюджеті на 2016 рік закладено 600 млн грн.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу