У Національному університеті «Острозька академія» 7 червня відбулося вручення стипендій і грантів від української діаспори студентам та аспірантам вишу.

Зокрема, 10 студентів отримали іменні стипендії Фонду імені Володимира Кузя «За здоровий спосіб життя» (Канада). 36 – персональний грант фонду Фонду імені Дарії Муцак-Ковальської та Михайла Ковальського (Канада). Грант призначається студентам бакалаврської або магістерської програми університету, які мають високе почуття національної гідності та патріотизму, ведуть і пропагують здоровий спосіб життя та відзначилися активною участю у громадському, суспільно-політичному житті та науковій діяльності університету.

Стипендії та гранти вручали почесний академік Острозького Академічного Братства, племінниця засновника Фонду імені Володимира Кузя Віра Маланчій, учень і вихованець Володимира Кузя, голова організації української молоді «Пласт», член клубу спортивного орієнтування, заступник директора середньої школи Богдан Колос і кандидат юридичних наук і довголітній друг Острозької академії Роксолана Лемик.

oa1«Найбільше, що подобається, коли приїжджаємо до Острозької академії, – це спілкування зі студентами. Вони тут найкращі. Та й весь ректорат завжди дуже відкрито нас приймає. Дуже приємно, що ваш університет росте і розвивається. Я впевнений, що й надалі будуть зміни, і все тільки кращатиме», – говорить Богдан Колос.

Близько 50 студентів, батьки яких перебувають у зоні АТО, отримали персональні ґранти Української Федеральної Кредитової Спілки, Українсько-Американської Громадської Фундації (місто Рочестер, штат Нью-Йорк) та Українського Народного Союзу (місто Парсипани, штат Нью-Джерсі).

Під час заходу ректор Ігор Пасічник висловився про важливість підтримки дітей воїнів АТО та безпосередньо учасників бойових дій на сході:

«Варто  наголосити на важливості допомоги  українсько-американській фундації при Українській Федеральній Кредитовій Спілці в Рочестері. Також хочу персонально подякувати президентові фундації Тамарі Денисенко, а також Українському Народному Союзі і особисто Президентові УНС панові Стефану Качараю. Ваша підтримка надзвичайно важлива для університету і для кожного студента. Ви вкладаєте частинку вашої душі, що й надалі жевріє у кожному спудеї Національного університету «Острозька академія».

Від учасників АТО висловив подяку учасник бойових дій, викладач кафедри політології Національного університету «Острозька академія» Сергій Кардаш:

«Від імені усіх працівників академії, які брали участь у підступній неоголошеній війні зі сторони Російської Федерації, хочу сказати слова щирої подяки українсько-американській фундації при Українській Федеральній Кредитовій Спілці в Рочестері. Мені здається, що в наш складний час, який ми сьогодні переживаємо, такі цінності, як мирне небо над головою і жовто-блакитний стяг, об’єднують людей на спільну боротьбу. А підтримка закордону свідчить, що українська душа є безмежною, вона не має кордонів і поширюється на весь світ, поширюється не тільки Україною, але й діаспорою. Як на мене, завдяки вашій підтримці наша держава вистояла і буде квітнути завжди. Від чистого серця хочу побажати нашим меценатам божого благословення, удачі в усіх ваших починаннях, нехай Бог вам допомагає, миру і процвітання нашій країні й Острозькій академії».

Читайте також: У військових вишах навчаються понад 600 учасників АТО

Цього ж дня відбулося нагородження переможців VІ Всеукраїнського конкурсу для студентської та учнівської молоді «Творчість Уласа Самчука у вимірі українського сьогодення».

«Я щиро вдячний нашим грантодавцям за надану допомогу, бо в Острозькій академії вже 19 років поспіль студенти мають змогу отримувати фінансову підтримку від канадських меценатів. Ще варто зауважити, що для наших спудеїв така матеріальна підтримка – це своєрідний приклад для наслідування.  Оскільки, я переконаний, що випускники Острозької академії неодмінно стануть заможними і впливовими людьми, й свого часу зможуть особисто долучитися до меценатства та підтримати чиїсь починання, допомогти у складній ситуації», –  розповідає ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник.

Зі словом до гостей звернулася проректор навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Руслана Каламаж:

«Щиро хочу подякувати панству Оксані та Ярославу Соколикам за кошти, завдяки яким відбувається конкурс «Творчість Уласа Самчука у вимірі українського сьогодення». Власне, цей конкурс проходить уже десять років поспіль в Острозькій академії, і цікаво, що кожного року задля переосмислення творчості Уласа Самчука, задля так званої рефлексії задаємо різні теми. Цього року темою конкурсу була «Творчість Уласа Самчука у вимірі українського сьогодення». Цьогорічними учасниками конкурсу стали учні та студенти багатьох областей України: Рівненської, Хмельницької, Івано-Франківської, Волинської та Херсонської. Також приємно відзначити, що серед учасників конкурсу була наша студентка – Христина Семирин. Вона стала переможницею Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика»

До речі, Віра Маланчій вручати нагороди приїжджає з Канади  до Острозької академії вже 19 рік поспіль. Кожного року вона приємно вражена змінами, що відбуваються у стінах університету, які пані Віра фіксує на свій фотоапарат.

«Для багатьох людей у Канаді дуже важливо не забувати своєї Батьківщини, свого коріння, а воно тут – в Україні. У кожного, хто щиро любить українську землю, завжди болить душа, якщо на ній є якісь клопоти чи негаразди. Одна з причин нашої тут присутності, чому ми приїжджаємо сюди впродовж багатьох років, – це те, що своєю присутністю хочемо сказати, що ми Україну дуже любимо і хочемо, щоб тут усе було якнайкраще», – ділиться враженнями Віра Маланчій.

Наприкінці заходу всі охочі мали змогу долучитися до благодійної акції – збору коштів. Допомога потрібна для студентки першого курсу спеціальності «Релігієзнавство і філософія» Вікторії Кичук.

«Хочу висловити подяку Фонду ім. Дарії Муцак-Ковальської та Михайла Ковальського за те, що вони підтримують та мотивують молодих людей на саморозвиток і вдосконалення. Завдяки вам ми маємо змогу надалі реалізовувати проекти та займатись саморозвитком. Кажуть, інвестиції в молодь – інвестиції в майбутнє, щиро сподіваюсь, що мені особисто буде під силу виправдати прислів’я українців і реалізувати покладену відповідальність. Здоров’я  – це основа всього. Ми повинні пам’ятати, що здоровий спосіб життя — це не стиль одного дня, це стиль усього вашого життя. Я сподіваюся, що молодь дбатиме про своє здоров’я не лише для власного благополуччя, а й для благополуччя України. Адже лише здорове покоління може збудувати здорову державу», –  переконана нагороджена грантом студентка гуманітарного факультету Марта Княгніцька.

Ірина Покотильська, відділ зв’язків з громадськістю
Національного університету “Острозька академія”

Фото Євгена Мальчика

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *