Улітку діти і дорослі більше часу проводять на свіжому повітрі. Як зробити спілкування з малятами продуктивним, корисним і розвивальним, радять педагоги школи-дитячого садка «Лісова казка» та пропонують кілька видів ігор із водою, які можна організувати на ігровому майданчику дитсадка.

Ігри з водою завжди доступні і можуть не просто зацікавити, розважити, підняти емоційний настрій дитини, а й є засобом пізнання навколишнього світу. Вони сприяють розвитку тактильної чутливості, дрібної моторики рук, координації рухів у системі «око – рука», дають змогу успішно розвивати психічні пізнавальні процеси, формувати сенсорні уявлення та первинні прийоми логічного мислення. У дошкільнят формується здатність до спостереження, розвиваються навички дослідницької поведінки, вони вчаться робити прості висновки, судження, порівнювати, узагальнювати, встановлювати закономірності.

Ігри з водою – це і театр, сфера творчої діяльності дитини, де розвиваються комунікативні та мовні здібності.

Малюнки водою

Для цього знадобляться всілякі пензлики, валики і, власне, вода. А діти вже самі знайдуть, що і як їм “розфарбувати”, але тільки водою і на асфальті.

paint with water 006

 Розвішування білизни

Як поєднати закріплення знань про кольори, розвиток дрібної моторики пальців рук, трудову діяльність та ігри з водою? Дуже просто, наприклад, сушка лялькової білизни. Натягніть мотузку спеціально для малюків, щоб вони до неї дотягувались. Покажіть, як правильно розвішувати білизну на прищіпки. І діти оволодівають трудовими навичками, закріплюють свої знання про кольори, розвивають дрібну моторику пальців рук, але ж як цікаво і непомітно для них!

6057541985_b425ccd77d_z

Музика в склянці

Якщо налити в склянки різну кількість води, то можна запропонувати дитині зіграти знайому мелодію, постукуючи по склянках ложками, виделками, олівцями.

1

Спробуй, злови

Запропонуйте дитині за допомогою двох трубочок для коктейлю або китайських паличок для їжі виловити предмети, які плавають у надувному басейні або склянці.

Долоньки

Запропонувати дітям набрати воду в долоні та намагатися утримати її якомога довше.

Вій, вітерець

Дати завдання дітям подути на воду так, щоб з’явилися хвилі: спочатку невеликі брижі, потім вищі хвилі, а потім – буря.

Гонки кольорових крапель

Для цієї гри поставте на папері великі кольорові краплі (бажано різного кольору) за кількістю гравців. Ці краплі розташуйте на одній стартовій лінії і кожного гравця забезпечте трубочкою для коктейлю. За допомогою цих трубочок треба дути на свою краплю та гнати її вперед. 

2

Малюнки на піску

3

4Зробіть разом із дітьми «гребінці» із пластикових тарілок чи лотків, якими малюють по вологому піску. Потім разом добре зволожте пісок за допомогою саморобних бризкалок, які можна зробити з продірявленої пластикової пляшки примотаної скотчем до шлангу з водою. І вперед – створюйте казкові візерунки на піску.

Насолоджуйтесь літом, загартовуйтесь сонцем, повітрям, водою! Даруйте дітям і батькам своїх вихованців приємні враження та спогади про літо, про вас, про ваш дитячий садок!

Олена Смоляр, вихователь-методист
ШДС “Лісова казка”, Київ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *