На базі військово-патріотичного центру «Миротворець» у Теребовлі відбулося урочисте відкриття обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), метою якої є виховання учнівської молоді на звичаях українського козацтва, на засадах національної гідності, самосвідомості та здорового способу життя. Змагання для більше ніж 400 учнів 9-10 і 6-8 класів триватимуть до 17 червня. Про це повідомляє Управління освіти і науки Тернопільської ОДА.

У програмі дитячо-юнацької патріотично-спортивної гри “Сокіл” (для старшокласників), “Джура”(6 – 8 класи): змагання “Рятівник”, стройовий впоряд, збирання і розбирання автомата, стрільба, тактична підготовка, смуга перешкод, теренова гра, перетягування линви, топографічна підготовка тощо.

Церемонія військово-патріотичного заходу розпочалася за українською традицією – покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні в Теребовлі, вшануванням хвилиною мовчання пам’яті всіх загиблих за Українську державу, підняттям Державного Прапора України та внесенням козацького прапора.

Вітали юних учасників заступник голови обласної ради Любомир Крупа, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич, перші особи влади Теребовлянського району, представники народної самооборони, козацтва області, військові, керівники комунальних закладів.

Ганна Зварич, звертаючись до учасників гри «Сокіл» («Джура»), щиро побажала: «…щоб вогник патріотизму, який є нині тут у серці кожного, ви зуміли підтримати і пронести через усе своє життя. Пам’ятайте і дотримуйтеся мудрого заповіту патріарха Йосифа Сліпого, уродженця Теребовлянщини, великого патріота України і духовного борця за Українську державність – «українська молоде, не підлещуйся, не підлягай ні перед ким, а своєю працею твори собі своє майбутнє».

Отець Володимир благословив школярів на успішну, чесну й справедливу спортивну боротьбу та освятив прапори команд.

Підсумки обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) підбиватимуть 17 червня. Переможці представлятимуть Тернопільщину на Всеукраїнському етапі в Одесі.

Під час відкриття гри для підняття козацького духу «Соколів» і «Джур» виступили художні колективи Теребовлянського вищого училища культури.

Довідково

“Сокіл” (“Джура”) є одним із найкращих національних патріотичних виховних заходів ігрової форми, що проводиться системно у формі позакласної роботи. Дитячо-юнацька гра на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів, українського козацтва. У програмі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) передбачені такі заходи, що є свідченням твердої волі українського народу, як “Перетягування линви”, туристсько–спортивна смуга перешкод, стрільба, гра “Пластун”, теренова гра, змагання “Рятівник”, гра “Відун”, ватра “У колі друзів”, конкурс біваків (таборування).

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу