Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала виставку наукових досягнень Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, відкриту 14 червня в будівлі Верховної Ради України.

Під час знайомства з експозицією та спілкування з учасниками виставки міністр висловила підтримку українським науковцям.

«Такі заходи є дуже важливими, адже дають змогу політикам і законодавцям на власні очі побачити досягнення та результати наукових досліджень, які значною мірою залежать від ефективності нашого законодавства. На сьогодні залишаються актуальними не тільки питання збільшення державного фінансування наукових досліджень, але й підтримка академічної мобільності, ухвалення законодавства, що давало б можливість завозити наукове обладнання, стимулювати трансфер технологій. Також посилення уваги до проблем науки має особливе значення в контексті участі України в програмі ЄС «Горизонт 2020», – зазначила Лілія Гриневич.

Особливий інтерес у міністра освіти і науки України викликали медичні розробки для армії, що дають змогу за допомогою магнітних приладів видаляти з тіла уламки від набоїв.

Довідково: Виставка триватиме 14 і 15 червня на 3 поверсі в кулуарах Верховної Ради України. На ній представлені розробки Національної академії наук України, а також низки галузевих академій – Національної академії правових наук України, Національної академії медичних наук України, Національної академії мистецтв України, Національної академії педагогічних наук України та Національної академії аграрних наук України. Відвідувачі можуть ознайомитися з досягненнями медицини, видавничої справи, енергетики та енергоефективності, екології та переробки побутових відходів, агропромислового комплексу та продовольчої безпеки.

Інформує МОН України