Ось вам і Ріо-де-Жанейро: українські студенти-астрономи - у топ-10 світу - p72603054 – 14 серпня у Ріо-де-Жанейро (Федеративна Республіка Бразилія) відбулася VI  Міжнародна студентська олімпіада з астрономії та астрофізики, у якій взяла участь команда студентів з України.

Понад 150 учасників з 27 країн (Колумбії, Бразилії, Португалії, Словаччини, Греції, Хорватії, Литви, Чехії, Білорусі, Росії, Ірану, Індонезії, Індії, Китаю, Бангладешу, Таїланду та ін.) приїхали на олімпіаду.

Змагання відбувалися чотирма етапами: командні змагання, опрацювання астрономічних даних, тур спостереження і теоретичний тур.

Теоретичний тур охоплював 18 завдань, з яких 15 були короткі, а 3 – великі задачі, час виконання туру – 5 год. Під час опрацювання даних студентам були запропоновані спостереження проходження екзопланети по диску зорі та спектр далекої галактики. У турі спостереження учасники мали продемонструвати знання та навички роботи з картою зоряного неба та вміння визначати кутові відстані та координати зірок.

В індивідуальних змаганнях українські студенти вибороли 3 призових місця:

– срібна медаль – Марк Дубодєлов, студент І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

– дві бронзові медалі – Катерина Баринова та Валерія Жовковська, студентки І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У командному заліку І місце вибороли студенти Китайської Народної Республіки, команда України посіла 10 місце.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *